REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

W Tyczynie TIR wjechał w przystanek. Osiem osób rannych. Policja podaje szczegóły (AKTUALIZACJA)

Miejsca zdarzenia (Fot. KMP)

Osiem osób zostało rannych we wtorkowym wypadku, do którego doszło w Tyczynie. Pięć z nich trafiło do szpitala. Policja ujawniła właśnie szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

Jak wstępnie ustaliła policja, jadący drogą wojewódzką 878 w kierunku Dynowa, na ul. Kościuszki z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z samochodem ciężarowym.

– W wyniku zderzenia w tirze odpadło lewe przednie koło i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki Volvo, a następnie wjechał w wiatę przystankową. W chwili zdarzenia w rejonie przystanku było pięciu pieszych – informuje oficer prasowa rzeszowskiej policji asp. sztab. Magdalena Żuk.

Wszystkie osoby znajdujące się obrębie przystanku  oraz kierowcy pojazdów wymagali pomocy medycznej. Ostatecznie 5 osób trafiło do szpitala.

Ruch na drodze DW 787 był całkowicie wstrzymany. Policja kierowała samochody osobowe na objazdy, a ciężarówki jadące w kierunku Dynowa musiały czekać na udrożnienie drogi.

AKTUALIZACJA

Wyjaśniane są okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Tyczynie. W zderzeniu trzech pojazdów, rannych zostało osiem osób. Pięć z nich trafiło do szpitala, w tym dwie osoby piesze. Na miejscu, do późnych godzin wieczorowych, pracowali policjanci rzeszowskiej drogówki.

O tym zdarzeniu dyżurny miejski został powiadomiony po godz. 15. Na miejsce niezwłocznie skierował ekipę wypadkową rzeszowskiej drogówki oraz inne partole, w tym patrol z Tyczyna, który był w tym rejonie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili okoliczności, w jakich doszło do tego wypadku.

Kierujący hyundaiem, 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc drogą wojewódzką nr 878, na ul. Kościuszki  w Tyczynie, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym. Wyniku zderzenia, zawieszenie lewego przedniego koła ciągnika siodłowego zostało uszkodzone. Wówczas, kierujący dafem z naczepą, 63-letni mieszkaniec Tarnowa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Volvo. Następnie DAF zjechał na lewą stronę drogi wjeżdżając w wiatę przystankową oraz na teren prywatnej posesji. W chwili zdarzenia na przystanki znajdowali się piesi, którzy czekali na autobus.

W tym wypadku rannych został 8 osób. 5 z nich trafiło do szpitala. To troje kierujących oraz dwie osoby piesze.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących, wszyscy byli trzeźwi.

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
Fot. KMP

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin