REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Wchód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024 w Rzeszowie. Znamy pierwszą gwiazdę

Podczas Koncertu Otwarcia usłyszymy Kathię – utalentowaną artystkę młodego pokolenia, której zdjęcie zawisło jesienią na Times Square w Nowym Yorku! (Fot. UM Rzeszów)

W dniach 21 – 23 czerwca w Rzeszowie odbędzie się 14. edycja największego na Podkarpaciu interdyscyplinarnego festiwalu kulturalnego Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. To kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń, w tym Koncert Główny w Parku Sybiraków z kolektywami gwiazd z Polski i zagranicy.

WK ESK to festiwal, który co roku przyciąga do Rzeszowa tłumy mieszkańców regionu oraz turystów. Odbywa się już po raz czternasty, a od 2013 roku jest częścią większego projektu – festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Rzeszów, Lublin, Białystok) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (m.in. Ukraina, Gruzja, Armenia).  Jego atutem jest jego interdyscyplinarność – w programie WK ESK 2024 znajdą się wydarzenia związane ze sztuką wizualną, muzyką, tańcem, teatrem i nie tylko.

Koncert Otwarcia

Koncert Główny odbędzie  się w Parku Sybiraków 21 czerwca o godz. 20:00.

Wydarzenie rozpocznie Koncert Otwarcia, podczas którego usłyszymy Kathię – utalentowaną artystkę młodego pokolenia, której zdjęcie zawisło jesienią na Times Square w Nowym Yorku! Ma dopiero 21 lat, ale z muzyką związana jest od dzieciństwa. Komponuje, pisze własne teksty, produkuje swoje utwory i reżyseruje do nich klipy. Jej muzyka jest skupiona, kameralna, z wyrazistym, niekiedy mrocznym nastrojem. Kathia zwykle akompaniuje sobie na fortepianie lub gitarze, wzbogacając proste kompozycje o bogatą przestrzeń elektroniczną.

Artystka zadebiutowała w 2019 roku EPKĄ “Town” w estetyce z pogranicza soul’u, która szybko stała się płytą tygodnia portalu Onet. Jesienią 2023 skończyła pracę nad pierwszym albumem “przestrzeń”, a w styczniu 2024 została nominowana do nagrody „Bestsellery Empiku” w kategorii Odkrycie. Jej twórczość została doceniona przez Spotify – w listopadzie Kathia została ambasadorką programu Spotify Equal, programu promującego równość w branży muzycznej.

Już wkrótce ogłoszeni zostaną pozostali artyści Koncertu Głównego. Jak co roku na scenie wystąpią kolektywy, czyli duety polsko- zagraniczne.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin