REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Wodę można już pić – twierdzą urzędnicy. Sanepid nie wydał jednak komunikatu

W ub. tygodniu, 19 kwietnia, po zbadaniu próbek okazało się, że w wodzie w domowych kranach są bakterie grupy coli oraz enterokoki kałowe (Fot. Pixabay)

Na razie nie ma oficjalnego komunikatu dębickiego sanepidu o przydatności do picia wody w Gołęczynie, Dobrkowie i Parkoszu (powiat dębicki). W ub. tygodniu, 19 kwietnia, po zbadaniu próbek okazało się, że w wodzie w domowych kranach są bakterie grupy coli oraz enterokoki kałowe. Mimo to dzisiaj na facebookowym profilu Urzędu Gminy w Pilźnie urzędnicy poinformowali, że woda jest już zdatna do picia.

– Zarząd spółki lokalnego wodociągu zaopatrującego w wodę mieszkańców Gołęczyny, Dobrkowa i Parkosza informuje, że woda jest zdatna do picia – informują urzędnicy miejscy na oficjalnym profilu na Facebooku. 

Po publikacji komunikatu 19 kwietnia, przygotowanym przez Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego, mieszkańcy tych trzech miejscowości nie mogli pić wody. Ale nie tylko. Nie można jej było przez cały weekend używać do przygotowywania posiłków, mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych ani do prania. Woda nie nadawała się też do kąpieli, mycia zębów oraz do przemywania otwartych zranień.  Mogła być wykorzystywana wyłącznie do celów sanitarnych, np. do spłukiwania WC. 

Wodę dostarczano w cysternach 

W ostatnich dniach mieszkańcy trzech miejscowości z powiatu dębickiego dostarczali mieszkańcom wodę w cysternach. Dębicki sanepid zapowiedział, że gdy woda z Gołęczyny będzie nadawać się do spożycia, to wyda kolejny komunikat o zdatności wody.  Może on  być opublikowany w najbliższych dniach. Jeśli jednak mieszkańcy zaufają urzędnikom z Pilzna, to już dzisiaj mogą zacząć pić wodę z kranów. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin