Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Wyłudził od mieszkanki Lubziny 170 tys. zł „na wnuczka”. Został złapany

Tym razem oszustwo „na wnuczka” nie przeszło. (Fot. archiwum policji)

To zdarza się niezwykle rzadko. Złapanie oszustów, wyłudzających na metody „na wnuczka” czy „na policjanta” jest praktycznie niemożliwe. Dlatego o sporym szczęściu może mówić mieszkanka Lubziny, która została w ten sposób oszukana na 170 tys. zł.

Zaczęło się klasycznie. Po godz. 14 w piątek, 21 lipca, seniorka otrzymała telefon. Rrozmówczyni podawała się za jej córkę. Twierdziła, że potrzebuje pilnej pomocy i pieniędzy. Mieszkanka Lubziny przekazała w ten sposób oszustowi prawie 200 tys. zł.

Od tego czasu policjanci ropczyckiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy oszustwa metodą „na wnuczka”. Śledztwo zakończyło się sukcesem. W miniony czwartek rano w Krakowie zatrzymano 65-letniego mężczyznę. Okazało się, że nie było to jego pierwsze wyłudzenie.

– W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli dużą kwotę pieniędzy – przekazują funkcjonariusze.

Po zatrzymaniu podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa w warunkach recydywy. 65-latek do niczego się nie przyznał. Sąd Rejonowy w Ropczycach przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Ropczycach i aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

– Sprawa ma charakter rozwojowy – zapowiadają policjanci.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin