REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Zabił siekierą matkę i dziadków. Grozi mu dożywocie

Z informacji, które ujawniono zaraz pod odkryciu zbrodni wynikało, że Tomasz U. do zadania ciosów użył najprawdopodobniej siekiery. (Fot. zdj. ilustracyjne/Pixabay)

Przed składem orzekającym Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, stanął 29-letni Tomasz U. z Bąkowa, w powiecie stalowowolskim. Prokuratura oskarża go o dokonanie potrójnej zbrodni, do której doszło przeszło rok temu. Mężczyzna używając siekiery zamordował domowników. Matka napastnika zginęła od ciosów przed domem, w szpitalu zmarła babcia, a chwilę później także dziadek sprawcy. Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dramat w Bąkowie rozegrał się 29 kwietnia 2023 r. W jednym z domów doszło do rodzinnej awantury między 29-letnim Tomaszem U., a jego matką. Mężczyzna chwycił za ostre narzędzie i zabił 58-letnią kobietę. Potem zaatakował śmiertelnie 84-letnią babkę oraz ciężko ranił 89-letniego dziadka.

Wielopokoleniowa rodzina mieszkała na jednej posesji. Seniorzy w mniejszym drewnianym domu, a pozostali w nowszym domu murowanym. Z informacji uzyskanych w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli wynika, że zwłoki kobiety znaleziono obok domu, a dziadków w zajmowanym przez nich budynku. Oboje jeszcze żyli.

– 84-letnia babka mężczyzny zmarła po przewiezieniu do szpitala natomiast dziadek przebywa w szpitalu i znajduje się w stanie ciężkim – informował tuż po zdarzeniu prok. Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Ciosy zadawał siekierą

Jak się później okazało, obrażenia, które odniósł starszy mężczyzna także były na tyle rozległe, że jego życia nie udało się uratować.

Jak informowała prokuratura, sprawca zbrodni uciekł z miejsca tragedii i przez około 12 godzin był poszukiwany. Udało się go zatrzymać w niedzielę, 30 kwietnia br., w miejscowości Rzeczyca Okrągła. W prostej linii od Bąkowa to około cztery kilometry. Mężczyzna przebywał na terenie otwartym. Na miejscu tragedii zabezpieczono materiał dowodowy oraz prawdopodobne narzędzie przestępstwa.

Z informacji, które ujawniono zaraz pod odkryciu zbrodni wynikało, że Tomasz U. do zadania ciosów użył najprawdopodobniej siekiery.

30 kwietnia br. 29-latka przesłuchano. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw, ale zasłaniał się niepamięcią z powodu upojenia alkoholowego.

Nie miał stałej pracy, nadużywał alkoholu

Motywem ataku na matkę i pozostałych członków rodziny miała być awantura, która wywiązała się między synem i matką. Kłótnia dotyczyła trybu życia 29-latka. Mężczyzna nie miał stałej pracy i nadużywał alkoholu. Od 1 maja 2023 roku Tomasz U. przebywał w areszcie tymczasowym. Przez cztery tygodnie był na obserwacji psychiatrycznej, która wykluczyła niepoczytalność. Dlatego mógł stanąć przed sądem.

Przepraszam za to, że mi odwaliło po alkoholu

„Żałuję tego, co się stało. Przepraszam całą moją rodzinę, obecnych na sali tatę, ciocię i brata ciotecznego. Bardzo żałuję, że zabiłem mamę, no i dziadków. Przepraszam za to, że mi odwaliło po alkoholu” – stwierdził przed sądem Tomasz U.

Sąd okazał oskarżonemu siekierę zabezpieczoną przez policjantów. Tomasz U. potwierdził, że to narzędzie zbrodni. Sędzia pokazał też zabezpieczony niewielki nóż (klinga i trzpień, bez rękojeści), który leżał blisko zwłok Haliny U (matki). Na jej ciele (na plecach i ręce) znaleziono ślady od tego noża. Oskarżony nie pamiętał, skąd ten nóż się tam wziął. Nie wykluczył, że to tym nożem posługiwał się robiąc sobie kanapki.

Kolejna rozprawa została wyznaczona na 4 czerwca br.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin