Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Zdrowy powrót do szkoły. Kliniczny Szpital Wojewódzki zaprasza na imprezę

Dzieci na lekcji
Akcja rzeszowskiego szpitala skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. (Fot. pixabay)

Początek roku szkolnego to idealny moment, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie zaprasza w najbliższą sobotę, 16 września, rodziców z dziećmi, na wydarzenie „Zdrowy Powrót do Szkoły 2023”.

Impreza rozpocznie się już o godzinie 9, na terenie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży przy (wejście od ul. Leszka Czarnego). Będzie okazją, którą warto wykorzystać, aby wzmocnić zdrowie naszych pociech i dowiedzieć się jak dbać o ich dobre samopoczucie.

„Zdrowy Powrót do Szkoły 2023” to akcja skierowana do dzieci w wieku szkolnym. Wydarzenie jest nie tylko bezpłatne, ale również nie wymaga wcześniejszych zapisów, z wyjątkiem indywidualnych konsultacji fizjoterapeutycznych.

Strefy Dla Zdrowia i Wiedzy

Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje zdrowotne podzielone na różne strefy. Każda z nich dostarczy niezwykle cennych informacji. Celem akcji jest uświadomienie zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, znaczenia zdrowego stylu życia, prawidłowej postawy ciała, aktywności fizycznej i odpowiedniej diety.

  • Strefa Fizjo to miejsce, w którym eksperci z dziedziny fizjoterapii pomogą ocenić postawę ciała dzieci i młodzieży oraz udzielą cennych porad.
  • Strefa Opieki Medycznej to miejsce, gdzie dzieci dowiedzą się, jak reagować w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia, jak rozpoznawać reakcje alergiczne czy przypadki zakrztuszeń. Ocenimy takie parametry jak wzrost, waga, wskaźnik BMI, naniesiemy dane na siatki centylowe i ocenimy, czy zbadane parametry są proporcjonalne do wieku dziecka. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, pokierujemy was do właściwego lekarza.
  • Strefa Zdrowego Stylu Życia to obszar, na którym dostępne będą porady dietetyczne oraz zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia, podczas których dietetycy przeprowadzą analizę składu ciała. Od miejscowych sportowców dowiemy się, dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach związanych z aktywnością fizyczną.
  • Strefa Bezpieczeństwa dostarczy informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym, a także zagadnień epidemiologicznych.
  • Strefa Zdrowia Psychicznego pozwoli uczestnikom dowiedzieć się więcej o technikach poprawy pamięci, koncentracji oraz diagnostyce mózgu. To pomoże im lepiej zrozumieć i dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Dodatkowo, podczas akcji, odbędą się interesujące prelekcje w otwartej formie na różne tematy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin