Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Zmiana szefa NFZ w Rzeszowie

Fot. arch. PUW

Decyzją pani Minister Zdrowia, Izabeli Leszczyny, z dnia 14 marca 2024 r., pan Robert Bugaj, przesłał pełnić obowiązki dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie – poinformował 15 marca Rafał Śliż, rzecznik prasowy POW NFZ w Rzeszowie. Dodał też, że z tym dniem, pani minister powierzyła pełnienie obowiązków dyrektora, Katarzynie Kowalewskiej, dotychczasowemu zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych.

To nie pierwszy i pewnie nie ostatni wniosek odwołujący dyrektora. Robert Bugaj był jednym z pięciu odwołanych w ostatnich dniach, a wcześniej było już pięciu. Ilu zostało? Na jeden rzut…

Chodzi o kompetencje czy czystki?

Do odwołania dyrektorów pięciu oddziałów wojewódzkich NFZ Zdrowia doszło kilka dni temu. Oczywiście ostateczna decyzja miała zależeć od stanowiska rady społecznej. Ta, w przypadku dyrektora Bugaja była negatywna, ale… nic nie zmieniła.

Wcześniej, doszło do zmian na stanowiskach szefów innych już 10 oddziałów. W większości przypadków mimo veta rad społecznych.

Od lat kierował z drugiego fotela

Robert Bugaj nie był człowiekiem znikąd. Od czerwca 1988 r. był konsultantem medycznym w Podkarpackiej Regionalnej Kasie Chorych, poprzedniczce NFZ. W 2001 r. został dyrektorem Departamentu Medycznego, a następnie zastępcą dyrektora ds. medycznych PRKCh. Gdy w 2002 roku dyrektorem podkarpackiego oddziału NFZ został Piotr Latawiec związany z SLD, Robert Bugaj został odwołany ze stanowiska. Wrócił do NFZ cztery lata później, również na stanowisko wicedyrektora. Stracił je w lipcu 2009 roku, ale… Gdy we wrześniu tegoż roku, niespodziewanie odwołano szefową NFZ, Barbarę Kuźniar-Jabłczyńską, Bugaj będący na wypowiedzeniu, został na krótko dyrektorem. Pełnił tę funkcję do rozstrzygnięcia konkursu. Potem pracował w Zespole Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie w charakterze zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Jego nazwisko pojawiło się znowu na tzw. giełdzie nazwisk, w maju 2016 roku roku, gdy z funkcji dyrektora odwołano Grażynę Hejdę. Jest z wykształcenia lekarzem chorób wewnętrznych, ukończył Akademię Medyczną im. Mikołaja Kopernika w Krakowie w 1987 r.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin