REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

iOS Developer – jak nim zostać?

Obecnie iOS Developer należy do grona specjalistów IT, na których jest bardzo duże zapotrzebowanie – nie tylko na krajowym, ale i na globalnym rynku. Osoba na tym stanowisku zajmuje się przede wszystkim projektowaniem aplikacji przeznaczonych na system iOS. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tej profesji i zastanowić się, jakie warunki trzeba spełnić, aby rozpocząć karierę jako iOS Developer.

Jakie wykształcenie powinien posiadać iOS Developer?

Oferty pracy na stanowisko iOS Developera są skierowane przede wszystkim do kandydatów mających kierunkowe wykształcenie. Pracodawcy oczekują ukończenia studiów informatycznych, ale największe szanse na otrzymanie zatrudnienia mają absolwenci studiów podyplomowych na kierunku związanym z iOS. Na szybkie zdobycie pracy jako programista iOS mogą też liczyć osoby z technicznym wykształceniem, które zdecydowały się na odbycie certyfikowanego kursu z zakresu iOS.

Chcesz zostać programistą iOS? Praca IT Bydgoszcz jest dostępna również dla osób bez doświadczenia!

Jak przygotować się do zawodu iOS Developer?

Potencjalny kandydat na stanowisko iOS Developera powinien zapoznać się z literaturą przedmiotową, aby lepiej zrozumieć najważniejsze zagadnienia z tego sektora IT. Wśród szczególnie polecanych pozycji warto wymienić chociażby książkę Jona Hoffmana – Swift 4. Koduj jak mistrz. Dobrym wyborem będzie także podręcznik Matta Neuburga – iOS12. Wprowadzenie do programowania w Swifcie. Osoby początkujące nie powinny poprzestawać na lekturze książek – warto też regularnie odwiedzać grupy na portalach społecznościowych, które zrzeszają programistów języka Swift.

Interesuje Cię praca Bydgoszcz w sektorze nowoczesnych technologii? Poznaj online najnowsze oferty!

Jakie technologie powinien znać iOS Developer?

Jeśli chcesz zostać programistą iOS, musisz dobrze poznać kilka technologii, które są kluczowe w tym zawodzie. Warto wspomnieć przede wszystkim o samym języku Swift – potencjalny kandydat na to stanowisko powinien wiedzieć, na czym polega programowanie aplikacji przy użyciu tej technologii. Istotna jest także znajomość frameworku do języka C – Objective-C. Należy też zaznaczyć, że w tym zawodzie bardzo ważną kwestię stanowi umiejętność tworzenia interfejsu aplikacji. Pracodawcy oczekują także biegłej znajomości terminologii charakterystycznej dla środowiska iOS – pod tym kątem można wspomnieć chociażby o takich pojęciach jak inżynieria wsteczna. Dodatkowo warto podkreślić, że w tym zawodzie liczy się bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Umiejętności miękkie w zawodzie programisty iOS

Dobry iOS Developer powinien wyróżniać się konkretnymi umiejętnościami miękkimi, dzięki którym doskonale odnajdzie się w zawodzie. Priorytetem są wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne, co wiąże się z częstym kontaktem z klientami oraz z prezentowaniem zrealizowanych aplikacji przed zleceniodawcami. Niewątpliwie przydatne okażą się także umiejętności analitycznego myślenia. Ponadto dobry programista iOS powinien wykazywać się kreatywnością. W tym zawodzie najlepiej odnajdą się osoby, które lubią uczyć się nowych technologii – w IT narzędzia i frameworki są często aktualizowane, a dobry programista musi na bieżąco zapoznawać się ze zmianami.

Podsumowanie

Jeśli marzysz o karierze programisty, możesz zdecydować się na naukę języków programowania wykorzystywanych w systemie iOS. Zdobądź podstawowe umiejętności z zakresu obsługi technologii Swift czy Objective-C, dzięki którym wykonasz swoje pierwsze projekty.

Zastanawiasz się jak obliczyć koszt wyjazdu służbowego? Skorzystaj z kalkulatora krajowej podróży służbowej dostępnego na Pracuj.pl!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin