Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 marca 2024

Kolejna inwestycja firmy Texom. Tym razem kryta pływalnia w Krakowie (ARTYKUŁ PARTNERA)

Jedną z najnowszych inwestycji firmy Texom jest uroczyście otwarty 1 lutego br. kryty basen przy Szkole Podstawowej nr 144 na os. Bohaterów Września w Krakowie (Fot. Texom)

Przy Szkole Podstawowej nr 144 na os. Bohaterów Września w Krakowie funkcjonuje już kryta pływalnia, wybudowana przez firmę Texom. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce początkiem lutego.

Cała inwestycja zakończyła się pod koniec ubiegłego roku.

– Za realizację odpowiedzialni byli dyrektor oddziału rzeszowskiego Monika Wicherkiewicz, kierownik projektu Michał Bar, kierownik budowy Rafał Łoboda, kierownik robót sanitarnych Paweł Drąg, kierownik robót elektrycznych Piotr Luchowski oraz inżynier budowy Ernest Buć – informuje krakowska firma.

Jak to wygląda w praktyce?

Budynek został zaprojektowany jako piętrowy, niepodpiwniczony. Układ komunikacyjny obiektu uwzględnia dostęp z dwóch stron: poprzez hol główny dla użytkowników komercyjnych oraz poprzez łącznik dla uczniów szkoły.

Poziom parteru jest dostępny bezpośrednio z zewnątrz, z terenu parkingu. Na piętrze znajduje się główny hol wraz z funkcjami strefy wejściowej (kasy, toalety ogólnodostępne, pomieszczenia obsługi), kawiarnia z zapleczem, blok szatniowo-sanitarny hali basenu, hala basenu, strefy spa (sauna) oraz pomieszczenia dla ratowników.

Dostęp do głównego holu zapewnia komunikacja pionowa części komercyjnej oraz łącznik prowadzący do szkoły. Wejście dla dzieci szkolnych prowadzi bezpośrednio ze szkoły z poziomu piwnicy do strefy płatnej na piętrze basenu. Łącznik został zaprojektowany tak, aby nie występowały na nim bariery dla osób niepełnosprawnych.

Przebieralnie zaprojektowano w klasycznym układzie z podziałem na część damską i męską. Każdy zespół szatniowy zawiera po dwie kabiny indywidualne do przebierania, w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Jak wygląda sam basen?

Hala basenu sportowego wyposażona została w 6-torową nieckę 25 m x 16 m głębokości 180 cm z dnem podnoszonym na szerokości 3 torów oraz wannę jacuzzi.

Fot. Texom

Basen posiada dno ruchome o wymiarach 7,5 m x 25,0 m, które jest urządzeniem służącym do regulowania głębokości wody w niecce. Takie działanie pozwala na dostosowanie odpowiedniej głębokości wody do wzrostu i umiejętności użytkowników basenu. Ruchome dno porusza się płynnie i z łatwością, z prędkością ok. 30 cm/min.

Uroczyste otwarcie nowego obiektu miało miejsce 1 lutego br. Swoją obecnością zaszczycili je licznie przybyli goście, na czele z z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, władzami miasta, a także przedstawicielami firmy Texom.

  • Jak prezentuje się krakowski basen można zobaczyć tutaj

Texom nadal ze Stalą Rzeszów! A także ice speedwayem w Sanoku

Texom to polska firma budowlana, realizująca roboty w formule generalnego wykonastwa w zakresie budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz budynków objętych ochroną konserwatorską. Swoją siedzibę ma w Krakowie, a oddziały w Rzeszowie, Lublinie i Krakowie. Jej współwłaścicielami są absolwenci Politechniki Rzeszowskiej: Krystian Woś (prezes zarządu) i Paweł Stochmal (wiceprezes zarządu). Firma mocno udziela się zarówno w działalności sponsoringowej, jak też charytatywnej. Niedawno przedłużyła umowę sponsorską ze Stalą Rzeszów, której żużlowcy w sezonie 2024 nadal będą startować pod nazwą Texom Stal Rzeszów.

Texom jest także tytularnym sponsorem Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu, które w dniach 24-25 lutego odbędą się w Sanoku.

ARTYKUŁ PARTNERA

Fot. Texom
Fot. Texom
Fot. Texom

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin