Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Texom nadal sponsorem tytularnym Stali Rzeszów. Takiej umowy jeszcze nie było!

Od lewej: Paweł Stochmal, wiceprezes zarządu Texom Sp. z o. o., Krystian Woś, prezes zarządu Texom Sp. z o. o. i Michał Drymajło, prezes H69 Speedway S.A. tuż po podpisaniu piątkowej umowy (Fot. Marcin Jeżowski)

Firma Texom nadal będzie sponsorem tytularnym żużlowców Stali Rzeszów. Stosowną umowę podpisano w miniony piątek w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej.

ŻUŻEL. SPEEDWAY 2. EKSTRALIGA

– Sponsorem tytularnym trzeci rok z rzędu będzie firma Texom. Bardzo się cieszymy, że tak stabilna i rozwijająca się firma znowu nam zaufała – oznajmił w piątek Michał Drymajło, prezes H69 Speedway S.A.

Fot. Marcin Jeżowski

– Kibice mają różne typy i oczekiwania, ale chciałbym, aby fani docenili to, co mamy. A mamy stabilnego partnera, który wykłada potężne środki finansowe. Od początku odbudowy żużla w Rzeszowie, czyli roku 2018, takiej umowy jeszcze nie było! – zapewniał Michał Drymajło.

Prezes Texomu: – Cieszę się, że kolejny sezon możemy wspierać tę drużynę

Rzeszowska drużyna w ubiegłym sezonie startując właśnie pod szyldem Texom Stal wygrała II-ligowe rozgrywki i w tym roku, po 7 latach, znowu będzie występować na zapleczu PGE Ekstraligi. Oczywiście ponownie jako Texom Stal Rzeszów. W jej składzie zobaczymy m.in. trzykrotnego indywidualnego mistrza świata, Duńczyka Nicki Pedersena.

– Spotkaliśmy się z prezesem Drymajło trzy sezony temu. Przedstawił nam plan odrodzenia klubu, a my zaufaliśmy Michałowi i teraz wspólnie realizujemy swoje cele – tak o początkach współpracy z rzeszowskim klubem mówił Krystian Woś, prezes zarządu Texom Sp. z o. o.

Moment podpisania umowy (Fot. Marcin Jeżowski)

– Cieszę się, że kolejny sezon możemy wspierać tę drużynę. Dla nas, oprócz tego, że jest to promocja firmy, to jest to też duma, że żużel w Rzeszowie się odradza. Widzimy, że jest szansa w przyszłości wrócić do PGE Ekstraligi i walczyć o tytuły – dodał Krystian Woś.

Pomagają i wspierają

Texom to polska firma budowlana, realizująca roboty w formule generalnego wykonastwa w zakresie budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz budynków objętych ochroną konserwatorską. Swoją siedzibę ma w Krakowie, a oddziały w Rzeszowie, Lublinie i Krakowie. Jej współwłaścicielami są absolwenci Politechniki Rzeszowskiej: Krystian Woś (prezes zarządu) i Paweł Stochmal (wiceprezes zarządu).

Firma mocno udziela się zarówno w działalności sponsoringowej, jak też charytatywnej. Sponsoruje zarówno kluby z wyższych lig, jak chociażby żużlowców Stali Rzeszów, koszykarzy Muszynianki Domelo Sokoła Łańcut, piłkarzy I-ligowej Wisły Kraków czy hokeistów Marmy Ciarko STS Sanok, jak również sport na niższych szczeblach. Często angażuje się również w organizację różnego typu turniejów dla dzieci, bowiem sport jest miejscem, gdzie od dzieciństwa kształtujemy swoje charaktery. Dlatego właśnie Texom nie zapomina o najmłodszych.

Budżet w przedziale 7-9 mln zł

To m.in. dzięki firmie Texom, rzeszowski żużel krok po kroku odbudowuje swoją markę, będąc dzisiaj na dobrej drodze do tego, by już niedługo startować w gronie najlepszych zespołów w Polsce.

– Poprzedni sezon pokazał, że oprócz poukładania spraw organizacyjnych pojawił się też wynik sportowy. Jako Texom, chcemy być przykładem firmy, która wspiera ten sport i zapraszamy także innych. Mamy nadzieję, że dobra organizacja i wynik sportowy spowodują, że kolejne firmy zainteresowane sponsoringiem zaczną się pojawiać. Potrzebujemy trochę cierpliwości, ale w przyszłości mamy nadzieję walczyć tylko o najwyższe cele – mówił w piątek Paweł Stochmal, wiceprezes zarządu Texom Sp. z o. o.

Piątkowa konferencja prasowa odbyła się w sali konferencyjnej stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej (Fot. Marcin Jeżowski)

Zarówno wsparcie tytularnego sponsora, jak również pozostałych, pozwala Texom Stali Rzeszów realnie myśleć o wysokich celach na sezon 2024.

– Budżet klubu jest zależny od końcowego wyniku zespołu. Ale jeśli mówimy o samych rozchodach, to wyniesie on pomiędzy 7, a 9 mln zł  wliczając w to wydatki na rozwój szkółki i warsztatu – wylicza Michał Drymajło, sternik rzeszowskiego speedwaya.

Niebagatelną część każdego budżetu klubu sportowego stanowią wpływy z biletów i karnetów.

– Apeluję też do kibiców, aby wspierali ten zespół. Mamy wspaniałych zawodników, którzy na pewno pokażą wolę walki i jestem przekonany, że z każdego meczu domowego będziemy wychodzić z satysfakcją po oglądaniu tych chłopaków – dodaje na koniec Krystian Woś, prezes zarządu Texom Sp. z o. o.

Inauguracja 13 kwietnia przy Hetmańskiej

Pierwszy mecz ligowy w tym roku Texom Stal Rzeszów pojedzie 13 kwietnia. Jej rywalem na torze przy ul. Hetmańskiej będzie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

ARTYKUŁ PARTNERA

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin