Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Na czym polega praca au-pair?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad wyjazdem do pracy za granicę, jednak nie wiesz, na jakie stanowisko aplikować? Twoim największym celem jest poznawanie danego kraju pod względem kulturowym? W takim wypadku dobrym pomysłem będzie praca na stanowisku Au-Pair!

Kim jest Au-Pair?

Au-Pair to program wymiany kulturowej, którego celem jest edukacja i nauka języków z jednoczesnym zarabianiem pieniędzy. Obejmuje on państwa europejskie, do których można zaliczyć m.in. Niemcy, Wielką Brytanię, Austrię, Włochy, Danię, ale i Stany Zjednoczone oraz Chiny. Au-Pair mieszka u rodziny i uczestniczy w jej codziennym życiu. Obowiązki zależą głównie od gospodarzy, jednak w głównej mierze obejmują:

  • opiekę nad dziećmi,
  • drobne prace domowe,
  • prowadzenie dzieci do szkoły i odbieranie ich z niej,
  • przygotowywanie posiłków,
  • animację czasu wolnego podopiecznych,
  • dbanie o czystość pokoju podopiecznych.

Mimo obowiązków na tym stanowisku praca ta różni się od posady niani. Głównym celem programu Au Pair jest chęć poznania kultury danego kraju oraz nauczenie się języka. Pracownik jest traktowany przez rodzinę jako jej członek, uczestniczy w jej życiu, różnorodnych wspólnych wyjazdach itp. Jego wynagrodzenie to tak naprawdę kieszonkowe, ponieważ koszty związane z jedzeniem, ubezpieczeniem, opieką medyczną czy przelotem z i do kraju zostają pokryte przez rodzinę.

Warto wiedzieć, że Au Pair nie pracuje na pełen etat — obowiązki i zakres godzin są określane w umowie, jednak pracownik nie powinien poświęcać więcej niż 5 godzin dziennie na obowiązki. Również obowiązuje zapis o jednym dniu wolnym w tygodniu, który Au Pair może poświęcić na dalsze kształcenie, odpoczynek czy spotkania ze znajomymi.

Jakie są korzyści pracy jako Au Pair?

Praca jako Au Pair jest związana z różnorodnymi korzyściami, które powinny zainteresować szczególnie młode osoby, które szukają pierwszej pracy za granicą lub chcą zmienić coś w swoim dotychczasowym życiu. Pozwala on nie tylko podszkolić język, ale i zdobyć doświadczenie zawodowe, poznać interesujące osoby, poszerzyć własne horyzonty czy podróżować. Takim sposobem osoba uczestnicząca w tym programie może w swobodny sposób również poznać realne warunki życia w danym kraju, co również pomaga w podjęciu decyzji o szukaniu pracy za granicą.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin