Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Poznaj zabawy, które nauczą dziecko cierpliwości

Dzieciom trudniej jest skupić swoją uwagę na czymś i zachować koncentrację przez dłuższy czas. Nasze proszenie i grożenie karami może w ogóle nie pomóc, a nawet zaszkodzić. Jednak istnieją sposoby na nauczenie dzieci cierpliwości. Są nimi zabawy, które wymagają właśnie koncentracji. Tutaj poznasz kilka zabaw, które mogą pomóc Twojemu dziecku w nauce cierpliwości.

Malowanie i rysowanie

Malowanie i rysowanie są jednymi z zabaw, które są wykonywane przez dzieci już od najmłodszych lat. Są to czynności, które wymagają skupienia i spokoju. Zwłaszcza w momencie, gdy dziecko przestaje mazać po kartce bez składu i zaczyna rysować swoje pierwsze przemyślane rysunki.

Dobrym rozwiązaniem są też różnego rodzaju kolorowani. Małe dzieci mogą jeszcze nie mieć pomysłów na malowanie złożonych obrazów. Tutaj wchodzą kolorowanki, które uczą, by nie wychodzić za linię. Dziecko może spędzić sporo czasu na dokładnym pomalowaniu kolorowanek, a to wymaga cierpliwości.

Szachy

Szkoły podstawowe często oferują kółka szachowe, które dostępne są nawet dla najmłodszych dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Gra w szachy wymaga pełnego skupienia i cierpliwości. Każdy ruch musi być dobrze przemyślany i zaplanowany. Również oczekiwanie na ruch przeciwnika może trochę trwać. Dlatego szachy uczą cierpliwości.

To nie jedyne zalety tej gry. Szachista musi również planować swoją grę na wiele ruchów do przodu oraz przewidywać ruchy przeciwnika. Gra w szachy ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Pomagają w panowaniu nad sobą pod presją i w rozwijaniu kreatywności. W końcu trzeba czymś zaskoczyć swojego przeciwnika.

Programowanie

Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju kursy programowania, które są dostosowane dla dzieci. Takie kursy oferuje między innymi https://pixblocks.com/ i warto się nad nimi zastanowić. Programowanie wymaga skupienia i logicznego myślenia. Tworzenie własnych stron internetowych pomaga w rozwoju cierpliwości i kreatywności. Takie kursy programowania mogą przerodzić się w hobby, które będzie bardzo przydatne w przyszłej karierze zawodowej.

Zabawy klockami

Budowanie przeróżnych konstrukcji za pomocą klocków również poprawia koncentrację dziecka. Zbudowanie jakieś budowli od podstaw wymaga czasu i skupienia. Zabawy z klockami pobudzają również wyobraźnię dzieci. Nawet jeżeli dziecko nie ma pomysłu na budowanie, to można mu zaproponować postawienie jak, największej wieży. Im wyższa jest wieża, tym ostrożniej trzeba podchodzić do jej budowania.

Puzzle

Układanie puzzli jest kolejną zabawą, którą wykonuje się w ciszy i pełnym skupieniu. Dopasowanie odpowiednich elementów do siebie wymaga od dziecka koncentracji. Na rynku dostępne są puzzle w przeróżnych ilościach. Na początek możemy zacząć od tych najłatwiejszych. Z czasem powinniśmy wymieniać zestawy puzzli na coraz bardziej skomplikowane.

Istnieje wiele przeróżnych zabaw i zajęć dla dzieci, które wymagają skupienia i cierpliwości. Dzieci wykonując je, z czasem przeniosą również cierpliwość na inne obszary życia. To pomoże im zwłaszcza w nauce i koncentracji na lekcjach.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin