REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Suplementy hamujące apetyt. Czy każdy może je stosować?

Odchudzanie jest jednym z najczęściej podejmowanych celów zdrowotnych w dzisiejszych czasach. Dla wielu osób jest to trudne zadanie, które wymaga wielu poświęceń i zmiany trybu życia. Aby ułatwić proces odchudzania, dużo osób sięga po różnego rodzaju preparaty, które mogą pomóc w osiągnięciu celu.

W jakim stopniu stosowanie ich jest bezpieczne oraz czy każdy może z ich pomocy korzystać? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł, aby móc podjąć świadomą decyzję dotyczącą korzystania z preparatów na odchudzanie.                    

Jakie rodzaje suplementów diety na odchudzanie są dostępne na rynku?

Jeśli kogoś celem jest zrzucenie na wadze, to często wybieranym preparatem będą suplementy na zmniejszenie apetytu. Preparaty hamujące apetyt to grupa produktów, które pomagają w kontrolowaniu ilości jedzenia, co przyczynia się do utraty wagi. Są one dostępne w różnych formach, takich jak tabletki, kapsułki, czy też plastry. Działają one na różne sposoby jak na przykład zmniejszenie wchłaniania tłuszczu, powodowanie uczucia sytości, czy też pobudzanie metabolizmu. Nie wszystkie z nich są jednak bezpieczne do stosowania przez każdego. Na co należy zwrócić uwagę przy składzie?

Błonnik

Jeśli decydujemy się na stosowanie suplementów diety z błonnikiem, warto mieć na uwadze, że jego nadmiar może być bardzo szkodliwy dla naszego organizmu. W przypadku, gdy nasza dieta sama w sobie jest bogata w błonnik, to dodatkowa jego suplementacja może być niebezpieczna dla naszego organizmu i może doprowadzić do, chociażby, zatorów jelitowych, które grożą utratą zdrowia czy nawet życia. 

Chitozan 

Jest to składnik wielu tabletek hamujących apetyt, który analogicznie do błonnika, jest włóknem pokarmowym. Przy jego stosowaniu również bardzo ważna jest ostrożność, gdyż może być on niebezpieczny dla osób, które uczulone są na owoce morza czy ryby — ten składnik pozyskiwany jest z pancerzy skorupiaków, stąd osoby z taką alergią mogą mieć bardzo poważne skutki uboczne przy jego stosowaniu. 

Chrom 

To również jest częsty składnik suplementów diety stosowanych przy odchudzaniu, a jego przedawkowanie może nieść za sobą bardzo poważne i negatywne skutki dla naszego organizmu. W nadmiarze jest on toksyczny dla naszego organizmu, a także sprzyja mutacji, doprowadzając między innymi do zmian skórnych, czy do uszkodzenia wątroby, nerek, a nawet płuc. Wpłynąć może on również na negatywne działanie insuliny w organizmie. 

Zanim zaczniesz je stosować

Zanim zaczniesz stosować preparaty na odchudzanie, warto skonsultować ten fakt ze specjalistą. Może być nim lekarz, w szczególności, jeśli przyjmujemy na stałe jakieś leki lub posiadamy inne, trwałe dolegliwości, gdyż istnieje szansa negatywnych reakcji leków i suplementów diety ze sobą. Można również ten fakt skonsultować z dietetykiem, który jednocześnie może doradzić nam alternatywne rozwiązania i skonstruować dietę w taki sposób, aby stosowanie preparatów było bezpieczne dla naszego zdrowia. Bezwzględnie należy się również stosować do zaleceń zawartych na ulotce opakowania i nie przekraczać zalecanej dawki, gdyż przedawkowanie danego składnika, może nieść za sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. 

Podsumowując, suplementy diety na odchudzanie mogą być pomocne w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi, jednak tak jak wiele innych suplementów, powinny być stosowanie z głową oraz z przestrzeganiem zaleceń lekarza czy producenta.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin