Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Aleja milionerów PiS stanęła w Rzeszowie. Jest Kaczyński, Obajtek i Rydzyk [ZDJĘCIA]

Tekturowy Jarosław Kaczyński w Rzeszowie
Tabliczkę z nazwą „Aleja Milionerów” trzymał dzielnie papierowy Jarosław Kaczyński, prezes PIS. (Fot. Wit Hadło)

Jarosław Kaczyński wita rzeszowian w Alei Milionerów PiS. Metr od niego stoi tekturowy ks. Tadeusz Rydzyk z teczką informującą, że otrzymał od rządzących 325 mln zł. Widać też Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, trochę zasmuconego, z teczką z „zaledwie” 7 mln zł. Nie zabrakło także Janusza Kowalskiego z Suwerennej Polski, w którego rękach znalazło się 2 mln 453 tys. zł.

– Oni mają pełne kieszenie, a gęby pełne frazesów. Nie myślą o normalnych ludziach – nie przebierała w słowach Krystyna Skowrońska, posłanka PO.

W samo południe na dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi, członkowie podkarpackiej Platformy Obywatelskiej ustawili na ul. Kościuszki w Rzeszowie, sześciu „milionerów PiS”.

– Chcemy pokazać, jak jedni pracują, a drudzy zarabiają – mówił Zdzisław Gawlik, przewodniczący PO na Podkarpaciu. – Jak na te liczby i postacie, popatrzy nauczyciel, urzędnik samorządowy, czy pracownik cywilny policji, to bardzo się zdziwi i zada sobie pytanie: czy warto się uczyć i zdobywać kompetencje? A może lepiej uzyskać legitymację PiS-u i po prostu zarabiać? – zastanawiał się Zdzisław Gawlik.

I przypomniał słynne słowa Beaty Szydło, które padły z sejmowej mównicy, o pieniądzach, które się im „po prostu należały”.

– Interes ojczyzny jest najważniejszy, a nie tylko swoja własna kieszeń – powiedział.

Politycy PiS przytulili grube miliony

Aleja milionerów PiS to kolejna akcja PO w Rzeszowie. Tydzień temu na Rynku rozwinęli rolkę z tłustymi kotami PiS.

– Prezes tej partii powiedział, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Okazało się zgoła całkiem inaczej… – przypomniała Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydentka Rzeszowa. – Politycy PiS przytulili grube miliony, a swoich znajomych, pociotków i siostrzeńców wyposażyli w instrumenty pozyskiwania środków ze spółek skarbu państwa – grzmiała.

I podkreślała, że bez doświadczenia zawodowego zarabiają takie pieniądze, o których wielu Polaków może tylko pomarzyć…

Tekturowi milionerzy z PiS w poniedziałek i wtorek pojawią się w Tarnobrzegu, a w środę i czwartek w Dębicy.

– Będziemy rozmawiać o tym z mieszkańcami na całym Podkarpaciu – zapowiadają członkowie Platformy Obywatelskiej.

Przed rekordzistą otrzymanych pieniędzy z PiS, czyli księdzem Rydzykiem, pochylił głowę z politowaniem Tomasz Cyran, felietonista Super Nowości. (Fot. Wit Hadło)
Rzeszowianie chętnie fotografowali się z prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem. (Fot. Wit Hadło)
Janusz Kowalski w swojej teczce trzymał „skromne” 2 miliony. Oj daleko mu do Tadeusza Rydzyka i jego 325 mln zł. (Fot. Wit Hadło)
Maks Kraczkowski, były szef młodzieżówki PiS, za rządów tej partii wzbogacił się o ponad 9 milionów złotych. (Fot. Wit Hadło)
Milioner Rydzyk na ul. Kościuszki w Rzeszowie
Tekturowi milionerzy z PiS robią objazd po Podkarpaciu. W poniedziałek i wtorek pojawią się w Tarnobrzegu, a w środę i czwartek w Dębicy. (Fot. Wit Hadło)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin