Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Wyrównanie świadczenia 500 plus do kwoty 800 zł to fake news

Polskie pieniądze
Wypłaty w wysokości 800 zł uprawnieni do świadczenia na dzieci otrzymywać będą od 2024 roku. (Fot. pixabay)

Wyrównanie świadczenia 500 plus do kwoty 800 zł to fałszywa informacja, która krąży w internecie – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W internecie można ostatnio natknąć się na informację o rzekomym wyrównaniu świadczenia na dzieci z kwoty 500 zł do 800 zł. Chodzi o okres od sierpnia 2023 r., do końca tego roku. W wiadomości jest też wniosek, który ma do tego służyć. Nie jest to jednak informacja prawdziwa.

– Do ZUS-u zgłaszają się klienci, którzy chcą te wnioski składać. Odprawiamy ich z kwitkiem, bo zgodnie z ustawą wysokość świadczenia wychowawczego do końca 2023 r. to 500 zł. W 800+ zmieni się ono od 1 stycznia 2024 r. Nastąpi to automatycznie, bez konieczności składania wniosku – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podkarpackiego.

Po nowym roku uprawnieni otrzymają wypłaty w nowej wysokości. O tym fakcie zostaną poinformowani na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin