REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Pyszne ziemniaczki, dorodne buraczki. Ekobazarek w Rzeszowie już od soboty

Ekobazarek z naturalnymi produktami od lokalnych producentów
Na ekologicznym bazarku będzie można kupić produkty prosto od rolników. (Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa)

Rzeszowianie już nie będą musieli jeździć do Boguchwały, aby zaopatrzyć się w świeże warzywa na niedzielny obiad. Już od soboty, ekobazarek zagości w Parku Papieskim.

– Podobne przedsięwzięcie w Boguchwale cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Dlatego poprosiłam pana Roberta Pieszczocha, dyrektora PODR o pomoc w organizacji targu w Rzeszowie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydentka Rzeszowa.

I słowo stało się ciałem, bo już w sobotę, 21 października, ekobazarek po raz pierwszy odbędzie się w Rzeszowie.

Bazarek pilnowany przez straż miejską

Zakupy w Parku Papieskim będzie można zrobić w od godz. 8 do 14. Wystawcy i sprzedawcy rozłożą swoje stanowiska w rejonie parkingu przy parku.

– Pojawić ma się ponad 100 wystawców. To m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Swoje stoiska rozłożą na parkingu parku, od strony al. Armii Krajowej – precyzuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Na mocy porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu tego sklepu. Stąd do parku wystarczy przejść przez al. Armii Krajowej – dodaje urzędnik.

I zaznacza, że porządku i bezpieczeństwa będą pilnować strażnicy miejscy.

Zdrowa żywność popularna

Na wysoką frekwencję w sobotę w Parku Papieskim liczy wiceprezydentka Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak. Zapowiada, że ona też zamierza zrobić tam zakupy.

– Zdrowa żywność od lokalnych producentów zyskuje na popularności i bardzo się cieszę, że teraz mieszkańcy będą mogli kupić ją w jednym miejscu – zachwala Jolanta Kaźmierczak.

Warzywa i owoce można już jupić na ul. Dworaka

Jednak nic z tego by się nie udało, gdyby nie zgoda miejskich radnych. Pomysł władz miasta zaakceptowali w sierpniu. Dzięki tej samej uchwale sprzedaż warzyw i owoców odbywa się już na targowisku przy ul. Dworaka.

– Rolnicy mogą oferować swoje produkty w piątki i soboty w godz. 6-18 – informuje Bartosz Gubernat.

Ekologiczny bazar będzie w Rzeszowie organizowany we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin