REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Będzie nowy dyrektor teatru Maska w Rzeszowie? Monika Szela rządzi nim od dekady

Monika Szela, dyrektorka Teatru Maska w Rzeszowie
Moniak Szela rządzi Teatrem Maska od ponad dekady. Dlaczego i tym razem nie przedłużono jej kadencji? (Fot. Wit Hadło)

Informacja o „zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru Maska” wstrząsnęła kulturalnym środowiskiem Rzeszowa. Monika Szela stoi na czele miejskiej placówki od ponad 10 lat.

Monika Szela dyrektorką Teatru Maska w Rzeszowie jest od 2012 roku. Z wykształcenia jest germanistką. Od 1997 roku była aktorką Maski. Pracowała też jako prezenterka telewizyjna. Jest też absolwentką Studium Aktorskiego SPOT w Krakowie.

W tym roku skończyła się jej kolejna już kadencja w rzeszowskim teatrze.

– Do tej pory jej kontrakty były przedłużane, ponieważ władze bardzo dobrze ją oceniały – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Do dyrektorki Moniki Szeli nie ma żadnych zastrzeżeń. Jej praca i wkład w rozwój teatru Maska jest nieoceniony – wychwala urzędnik.

Do prezydenta zgłosili się związkowcy z Teatru Maska

Dlaczego więc w przyszłym roku rzeszowscy urzędnicy zamierzają jednak przeprowadzić procedurę konkursową?

– Do prezydenta zgłosili się przedstawiciele związku zawodowego działającego w Teatrze Maska. To była ich inicjatywa, nie prezydenta. I podczas tej rozmowy ze związkowcami pojawiły się sugestie dotyczące możliwościowi przeprowadzenia konkursu. A że Monice Szeli kadencja się skończyła, to prezydent zadecydował, że ta procedura się odbędzie – informuje Artur Gernand.

Rzecznik prezydenta jednocześnie zaznacza, że Monika Szela może w konkursie wystartować. Obecnie jest ona „pełniącą obowiązki” dyrektorki miejskiego teatru.

Przypomnijmy, że dyrektorzy teatrów powoływani są na kadencje obejmujące sezony teatralne. Jeden sezon zaczyna się we wrześniu i trwa do wakacji.

Szela jeszcze nie podjęła decyzji

Przewidywane rozpoczęcie postępowania konkursowego to styczeń 2024 r. O tym, kto zostanie nowym dyrektorem lub dyrektorką Teatru Maska w Rzeszowie przekonamy się w sierpniu 2024 r.

Monika Szela na razie się nie martwi:

– Konkurs na razie nie został ogłoszony, jak do tego dojdzie to wtedy podejmę decyzje. Nie mam do tego teraz żadnego stosunku – poinformowała.

W tym roku odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Rozstrzygnięcie nikogo nie zaskoczyło. Wygrana przypadła dotychczasowemu szefowi, czyli Janowi Nowarze. Czy w Teatrze Maska będzie podobnie?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin