Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

15. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie! Jakie atrakcje czekają 25 marca?

Lalki filmowe z serialu „Przygody Misia Colargola” z kolekcji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. (Fot. fb/Muzeum Dobranocek)

Tu można odwiedzić Reksia, Gąskę Balbinkę, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Smerfy czy Pszczółkę Maję. Dla starszych to sentymentalna podróż do lat dziecięcych. Dla młodszych okazja, by obejrzeć z bliska bohaterów kultowych bajek. A już w poniedziałek, 25 marca Muzeum Dobranocek w Rzeszowie świętować będzie 15 urodziny!

Oficjalne otwarcie Muzeum Dobranocek odbyło się 22 marca 2009 r. Wyjątkowe, unikatowe eksponaty z realizacji filmów animowanych, przekazał Wojciech Jama.

W zbiorach muzeum można znaleźć oryginalne lalki filmowe, scenariusze, projekty, folie animacyjne czy storyboardy. Nie brak także przedmiotów codziennego użytku, na których widnieją bajkowe postaci.

Lalka filmowa „Miś Uszatek” ze zbiorów Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. (Fot. fb/Muzeum Dobranocek)

Gąska Balbinka w rzeźbie i na wystawie

(Fot. Muzeum Dobranocek)

Okazją by bliżej poznać konkretnych bohaterów dobranocek są specjalne dedykowane im wystawy. Najnowszą jest ekspozycja czasowa „Przygody Gąski Balbinki”, którą będzie można podziwiać już od piątku – 22 marca do 30.06. 2024 r. (ze względu na przygotowanie wystawy, do czwartku – 21.03. włącznie, muzeum jest nieczynne).

A już w poniedziałek, 25 marca odbędą się 15. Urodziny Muzeum Dobranocek. W programie imprezy, która rozpocznie się o godz. 11 odbędzie się projekcja filmu animowanego „Różne Przygody Gąski Balbinki” oraz odcinka widowiska telewizyjnego „Przygody Gąski Balbinki” (odc. „Świeżo malowane”). Zostanie też rozstrzygnięty plebiscyt na ulubionego bohatera z dobranocek.

Nie zabraknie i muzycznego akcentu. Z koncertem wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. Zaprezentują się również Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Jasła.

Wyjątkowym punktem uroczystości będzie z pewnością odsłonięcie rzeźby Gąski Balbinki – bohaterki jednej z najstarszych polskich animacji dla dzieci, która w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia pojawienia się na ekranach telewizorów. W programie także poczęstunek.

Więcej na stronie muzeum.

Godziny otwarcia muzeum. (Fot. Muzeum Dobranocek)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin