Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

„Apetyt na czereśnie” na przemyskim zamku. Musical Agnieszki Osieckiej już 10 marca!

Na scenie zobaczymy Rafała Olbrychskiego i Marię Niklińską. (Fot. Mat. organizatora)

„Apetyt na czereśnie” to musical oparty na tekście Agnieszki Osieckiej. Mimo że napisała go kilkadziesiąt lat temu, jest aktualny do dzisiaj. Najbliższa okazja, by się o tym przekonać nadarzy się już w niedzielę, 10 marca.

Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się.

Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają…

Urok i sedno musicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka – poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny.

Atutem przedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce.

(Fot. Mat. organizatora)

Niklińska, Olbrychski i Ledoff

Muzykę do przedstawienia, które odbędzie się 10 marca o godz. 18.00 na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego, skomponował Maciej Małecki.

Na scenie zobaczymy Marię Niklińską, aktorkę teatralną, filmową („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”) i piosenkarkę, Rafała Olbrychskiego, piosenkarza i aktora filmowego oraz pianistkę Lenę Ledoff.

Czeka ich zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. (Fot. Archiwum)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin