Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

„Czerwone maki”, „Lepsze jutro”, „Omen: Początek”… Sprawdź najbliższe premiery i repertuar w rzeszowskim kinie Zorza (5-11.04)

Wnętrze kina Zorza. (Fot. Archiwum)

„Czerwone maki”, „Omen: Początek”, „Kobieta z…”, „Czerwone niebo”, „Lepsze jutro”, „Norwegian Dream”i „Ultima Thule” to nowości, które w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w rzeszowskim kinie Zorza. Na dużym ekranie nie zabraknie także innych ciekawych propozycji filmowych.

„Czerwone maki”

Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

Dramat/wojenny; reż.: Krzysztof Łukaszewicz; obsada: Nicolas Przygoda, Leszek Lichota, Michał Żurawski, Mateusz Banasiuk

Kadr z filmu „Czerwone maki”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Omen: Początek”

Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.

Horror; reż. Arkasha Stevenson; obsada: Ralph Ineson, Nell Tiger Free , Bill Nighy

„Omen: Początek” – zwiastun

„Kobieta z…”

Wychowany w małym miasteczku, nieśmiały i unikający kłopotów Andrzej zostaje powołany do służby wojskowej. Stojąc w samej bieliźnie, odmawia zdjęcia skarpetek. Powód? Pomalowane na niebiesko paznokcie. Mijają lata. W ulewnym deszczu podczas demonstracji spotyka pielęgniarkę Izę, a dowodem ich silnej więzi staje się dziecko. Andrzej zaczyna jednak coraz bardziej doświadczać dysforii płciowej, więc gdy ma już dostęp do Internetu śledzi strony, szukając informacji o  transpłciowości. Ale Polska w 2004 r. nie jest miejscem, w którym mógłby być sobą. Prawo nie jest po stronie Andrzeja. Wydaje się, że nikt nie jest… do czasu! Gdy Iza odkrywa jego pamiętnik…

Dramat; reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert; obsada: Mateusz Więcławek, Joanna Kulig, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik

Kadr z filmu „Kobieta z…”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Czerwone niebo”

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

Melodramat; reż. Christian Petzold; obsada: Thomas Schubert, Paula Beer, Enno Trebs, Langston Uibel, Matthias Brandt

„Lepsze jutro”

Pogubiony życiowo reżyser Giovanni próbuje ukończyć swój najambitniejszy projekt od lat – cyrkowy film historyczny. Na drodze napotyka się jednak na wciąż nowe przeszkody – oszukującego producenta, córkę związaną z dużo starszym mężczyzną, kłótnie i romanse wśród aktorów, czy oczekiwania Netflixa.

Komediodramat; reż. Nanni Moretti’ obsada: Nanni Moretti, Margherita Buy, Silvio Orlando, Barbora Bobuľová, Mathieu Amalric, Valentina Romani, Jerzy Stuhr

„Lepsze jutro” będzie można obejrzeć w kinie Zorza.

„Norwegian Dream”

19-letni Robert wyjeżdża do Norwegii, aby spłacić rodzinne długi. Zaczyna pracę w przetwórni łososia, gdzie poznaje Ivara. Aby nie stracić pozycji w grupie, Robert ukrywa swoją fascynację kolegą. Gdy wybucha strajk polskich pracowników fabryki, Robert staje przed dylematem – ratować rodzinę i zostać łamistrajkiem czy dołączyć do Ivara i protestu?

Dramat; reż. Leiv Igor Devold; obsada: Hubert Miłkowski, Karl Bekele Steinland, Edyta Torhan, Øyvind Brandtzæg, Jakub Sierenberg

Kadr z filmu „Norwegian Dream”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Ultima Thule”

Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej?”. Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania.

Dramat; reż. Klaudiusz Chrostowski; obsada: Weronika Humaj, Jakub Gierszał, Chloe Tallack, Arthur Henri

Kadr z filmu „Ultima Thule”. (Fot. Mat. dystrybutora)

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA ZORZA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

GRATISY!
Kino „Zorza” oferuje naszym Czytelnikom bezpłatną wejściówkę dla 2 osób na wybrany seans. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze wyślą w piątek – 5 kwietnia, do godz. 14 maila na adres: konkurs@supernowosci24.pl, w tytule wpisując „Zorza”.
Wejściówkę można wykorzystać od 5 do 11.04.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin