Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Koncert dla kobiet w… Dniu Mężczyzn. „Słowa, co o niej są” już 10 marca w krośnieńskim RCKP

One Są Wszędzie. (Fot. Paweł Matelowski)

„Słowa, co o niej są” – niedzielny koncert dedykowany Paniom odbędzie się w Dniu… Mężczyzny. Stąd też 10 marca w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można świętować obie okazje.

Na publiczność czekać będą premierowe oraz znane już choreografie w wykonaniu krośnieńskich zespołów tanecznych oraz występy wokalne. Zaprezentują się: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks, Zespół Tańca Współczesnego Strecz, One Są Wszędzie, Studio Piosenki Swing oraz zaproszeni goście.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 10 marca w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1) w Krośnie. Początek: godz. 17.00.

Plakat promujący koncert. (Fot. Mat. organizatorów)

Będzie taniec…

  • Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks

Działający od ponad 30 lat w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Specjalizuje się w technice „show dance”, ale tancerze w trakcie zajęć poznają także inne techniki taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na 6 grup wiekowych.

Oprócz regularnych zajęć swoje umiejętności taneczne członkowie zespołu doskonalą podczas warsztatów z różnych dziedzin tańca, a dla najbardziej zaangażowanych organizowane są wakacyjne obozy taneczne, które są doskonałą okazją do integracji wszystkich grup.

Tancerze biorą udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach tanecznych oraz mają możliwość ich tworzenia: organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncerty okazjonalne czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca.

Kleks. (Fot. Paweł Matelowski)
Kleks specjalizuje się w technice „show dance”. (Fot. Paweł Matelowski)
  • Zespół Tańca Współczesnego Strecz

Zespół powstał we wrześniu 2000 roku i pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego. W repertuarze jednak – oprócz choreografii typowo współczesnych – są również pokazy estradowe, których przygotowywanie oraz tańczenie sprawia członkom Strecza sporo radości.

Zespół Tańca Współczesnego organizuje własne koncerty tańca oraz bierze udział w gościnnych występach, przeglądach i konkursach.

Członkowie zespołu organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncert „Taniec, taniec, taniec” czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca. Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę tańca na uczelniach wyższych, niejednokrotnie też za granicą.

Strecz powstał we wrześniu 2000 roku. (Fot. Paweł Matelowski)
Zespół Tańca Współczesnego Strecz. (Fot. Paweł Matelowski)
  • One Są Wszędzie

Kolejna z grup tanecznych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Zajęcia odbywają się od października 2021 i dedykowane są paniom w wieku 30+.

Taniec współczesny, jazz oraz latino, to jedne z wielu rodzajów tańca, jakich można się nauczyć podczas wieczornych spotkań. Zajęcia prowadzą: Sabina Wójcik-Grygolec, Paulina Rozenbajgier i Aleksandra Bryś.

One Są Wszędzie. (Fot. Paweł Matelowski)

… i śpiew

  • Studio Piosenki Swing

Działa od blisko 30 lat i od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom.

Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika.

Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki.

Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent.

Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.

Swing. (Fot. Paweł Matelowski)

Więcej na: www.rckp.krosno.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin