REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Leśny weekend w Sanoku. Jakie atrakcje czekają 13 i 14 lipca?

(Fot. Aneta Jamroży)

Zawody drwali, projekcja filmu „Loret – leśnik z charakterem”, występy muzyczne, gry i zabawy… Najbliższy weekend upłynie w Sanoku pod znakiem mnóstwa atrakcji. Okazja jest nie byle jaka, bo 100-lecie Lasów Państwowych!

Wszystko rozpocznie się w sobotę – 13 lipca o godz. 10.00 na terenie obiektów MOSiR w Sanoku. Zaplanowano tam XVIII Regionalne Zawody Drwali.

– Na miejscu przewidziano atrakcje i konkursy dla widzów oraz stoiska edukacyjne Lasów Państwowych i firm sponsorskich. Drwale będą rywalizować ze sobą w pięciu konkurencjach: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie – wyjaśnia Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

„Leśny piknik” w skansenie

W niedzielę – 14 lipca świętować będzie można w innej, niezwykle atrakcyjnej lokalizacji,a konkretnie na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W godzinach 9.00 – 18.00 odbędzie się tam „Leśny piknik”. Podobnie jak w sobotę, nie zabraknie stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych, konkursów, gier oraz zabaw.

Skansen w Sanoku. (Fot. Aneta Jamroży)
„Loret, leśnik z charakterem” – zwiastun filmu

W godzinach 10.00-15.00 (ostatni seans o godz. 14.00) będzie można obejrzeć film „Loret – leśnik z charakterem”. To fabularyzowana opowieść o pierwszym dyrektorze naczelnym Lasów Państwowych, wizjonerze i znakomitym organizatorze firmy, która na nakreślonych przez niego zasadach trwa do dziś.

Od godz. 15.00 będzie i muzyka! – Na scenie amfiteatru Muzeum Budownictwa Ludowego wystąpią: Zespół Sygnalistów „Echo Karpat”, Trio Kremenaros oraz Paweł Orkisz z zespołem – informuje Edward Marszałek.

Ponadto od piątku do niedzieli będzie można podejrzeć pracę rzeźbiarza podczas wykonywania rzeźby plenerowej.

(Fot. Mat. organizatora)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin