REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

„Skrzypek na dachu” i „Maria Stuart” na Dużej Scenie rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej

„Skrzypek na dachu” (Fot. Maciej Rałowski/Teatr im. W. Siemaszkowej)

W najbliższym czasie (9-15.02.) Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie proponuje dwa spektakle. Pierwszy z nich to „Skrzypek na dachu”. Drugim jest „Maria Stuart”, który będzie prezentowany m.in. w Walentynki.

„Skrzypek na dachu”

09.02. (pt.), godz. 19.00; 10.02.(sob.), godz. 18.00; 11.02. (nd.), godz. 18.00; 13.02. (wt.), godz. 10.00

„Skrzypek na dachu”/reż. Jan Szurmiej/trailer

„Skrzypek na dachu” to musical stulecia. Nienachalna mądrość i szczerość, a przede wszystkim, porywająca muzyka jest siłą tego roztańczonego i rozśpiewanego widowiska.

To opowieść liryczna i pogodna, pełna ciepła i żydowskiego humoru, a jej filarem jest Tewie mleczarz i jego rodzina. Mieszkają w małej Anatewce, gdzie bez wchodzenia sobie w drogę żyje społeczność żydowska i rosyjska. Tewie – mężczyzna bardzo pogodny i wierny żydowskiej tradycji, dokonuje niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem trzech, z pięciu ukochanych córek, a zasadami żydowskiej tradycji.

„Skrzypek na dachu” jest obrazem przemian na świecie, a zawirowania historii burzą nie tylko świat Tewiego i jego rodziny, ale mają wpływ na całą społeczność.

To dzieło pogodne i liryczne, z głównym bohaterem – pełnego ojcowskiego ciepła i humoru – wciąż wzrusza, fascynuje, i pokrzepia w tych nieoczekiwanie trudnych czasach.

Reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej

Obsada: Robert Żurek, Marek Kępiński, Justyna Król, Aleksandra Matlingiewicz (gościnnie), Paulina Sobiś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Michał Chołka, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Machowska, Mateusz Marczydło, Robert Chodur, Sławomir Gaudyn, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Waldemar Czyszak, Daniel Stanko (gościnnie)/ Stanisław Twaróg, Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj

Musical w dwóch aktach wg opowiadań Szolema Alejchema za specjalnym zezwoleniem Arnolda Perla

Czas trwania: 195 min (1 przerwa)

„Maria Stuart”

14.02. (śr.), godz. 19.00; 15.02. (czw.), godz. 19.00

Maria Stuart to krwawa historia kobiety – królowej. Za sprawą Juliusza Słowackiego wsiadamy w romantyczny rollercoaster, w którym władza, honor i pożądanie stanowią najwyższe wartości.

Oparta na życiorysie królowej Szkotów historia przedstawia osobę, która od dziecka wychowywana na królową budzi się, by samodzielnie rządzić – od dziecka uczona tłumić uczucia, decyduje się czuć. A współcześnie, czy można być całkiem niezależną będąc w związku? Szczególnie w takim, w którym mąż chce być królem za wszelką cenę?

„Ja mu dawałam tytuł króla w dni szczęśliwe” – mówi królowa… Jednak akcja dramatu rozgrywa się w czasie, kiedy ich związek zostaje wystawiony na poważną próbę.

„Nie czujemy tak zgodnie jak dawniejśmy czuli” wyznaje król… Jak daleko posunie się, by odzyskać żonę? Kto poniesie najwyższą cenę?

Reżyser: Martyna Łyko

Obsada: Małgorzata Pruchnik – Chołka, Barbara Napieraj, Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Mateusz Marczydło, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg, Robert Żurek

Czas trwania: 160 min.

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR TEATRU IM. W. SIEMASZKOWEJ ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin