Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

III LO w Rzeszowie zaprasza na giełdę minerałów

Jedno ze stoisk na giełdzie minerałów w Rzeszowie.
Organizowana w Rzeszowie giełda minerałów w tym roku świętuje 30-lecie. (Fot. archiwum)

Chcesz zapoznać się ze skarbami skrzętnie ukrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej? Marzy Ci się oryginalna biżuteria? Wybierz się na Wystawę i Giełdę Minerałów i Wyrobów Jubilerskich. Impreza już w ten weekend w III LO.

Na wystawę do Rzeszowa przyjadą zwiedzający i kupujący, wystawcy i kolekcjonerzy. Skąd przybędą? Z Rzeszowa, Łańcuta, Jasła, Przeworska, Jarosławia, a nawet Krakowa, Warszawy, Częstochowy czy Katowic. Będą też goście z zagranicy: Słowacji i Ukrainy. Skąd tak duże zainteresowanie?

– Impreza ta łączy walory wystawowo-handlowe. Z jednej strony może być doskonałą lekcją geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku. Z drugiej stanowi okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji. Umożliwia także nabycie ciekawej galanterii oraz ozdób wykonanych z różnego typu kamieni – podkreśla Remigiusz Molenda, organizator wystaw, kolekcjoner, geolog i wydawca książek.

– To jedno z nielicznych wydarzeń kulturalnych, które zarówno w Rzeszowie, jak i na Podkarpaciu jest organizowane cyklicznie i w tym roku świętuje 30-lecie – zaznacza Rafał Peliszko, współorganizator wydarzenia, który jest związany z imprezą od samego początku.

Na giełdzie minerałów w III LO wydarzeniem specjalnym będzie obraz z agatów, który będzie można kupić.

_____

64. Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów oraz Wyrobów Jubilerskich odbędzie się 23 i 24 września w godz. 10 – 18, w III LO w Rzeszowie (ul. Szopena 11). Bilety14 zł (normalny), 10 zł (młodzież, emeryci i renciści), 40 zł (rodziny z dziećmi do 6 osób).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin