REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Piosenki Edith Piaf zabrzmią w sercu Rzeszowa. Zaśpiewa je Dagny Mikoś

Dagny Mikoś, jako Edith Piaf w spektaklu rzeszowskiego teatru
Dagny Mikoś wcieliła się w rolę Edith Piaf w rzeszowskim teatrze. (Fot. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie)

W październiku minie 60 lat od odejścia Edith Piaf, jednej z najwybitniejszych francuskich artystek XX w. Z tej okazji w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się wyjątkowy recital jej piosenek. Zaśpiewa je Dagny Mikoś, aktorka ze sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

– To jest moje trzecie spotkanie z Édith Piaf. Jej utwory śpiewałam już po zakończeniu studiów aktorskich. To był fundament mojej piosenki aktorskiej, którą prezentowałam w różnych miejscach w całej Polsce. Grałam wtedy  w zespole Dabada Trio – wspomina aktorka.

Kilka lat później Dagny wcieliła się w postać francuskiej piosenkarki w spektaklu, wyreżyserowanym przez Jana Szurmieja, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

– To już było dla mnie głębsze doświadczenie i bardzo trudne spotkanie, ponieważ Edith jest postacią mocną,  śpiewanie jej piosenek jest dla mnie bardzo intensywne w sensie fizycznym i cielesnym – opowiada.

Dagny znowu śpiewa Piaf

Przedstawienie jednak spodobało się rzeszowskiej publiczności na tyle, że aktorka otrzymywała wiele pytań, kiedy na scenie wróci jako francuska piosenkarka. A to zmotywowało ją do zorganizowania recitalu „Dagny śpiewa Piaf”.

– Teraz chcę podejść do jej piosenek z mojej osobistej perspektywy. Jako artystki bardziej doświadczonej i spełnionej, która pragnie jej twórczość odczytać na nowo. Będzie to dla mnie bardzo ważne wydarzenie. Zaśpiewam największe hity Edith Piaf w ukochany przez publiczność aranżacjach i w nowej interpretacji – zachęca Dagny Mikoś.

Koncert zaplanowany jest na piątek, 13 października, na godz. 20. Aktorce podczas recitalu będą towarzyszyli muzycy: Dariusz Kot oraz Paweł Jarosiński. Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) są już dostępne w kasie Rzeszowskich Piwnic.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin