Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Nie do Rzymu, nie do Sopotu. Na wakacjach najfajniej będzie w Rzeszowie

Wakacje w Rzeszowie. Konferencja prasowa na Rynku
O lecie pełnym atrakcji opowiadali prezydent Konrad Fijołek przedstawiciele instytucji kulturalnych Rzeszowa. (Fot. Kinga Dereniowska)

To będzie trzecia edycja akcji „Atrakcje na wakacje” w Rzeszowie. W tym roku ma liczyć ma ponad 350 wydarzeń.

– W Rzeszowie wakacje na pewno nie będą nudne – obiecuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Nie ma co jechać do Egiptu, nie ma co  gonić gdzieś do Zakopanego czy Sopotu. Najfajniej będzie tutaj! – dodał.

Wakacje w Rzeszowie pod znakiem festiwali

Od kilku lat w stolicy Podkarpacia odbywa się Europejski Stadion Kultury – Wschód Kultury. Koncert główny odbędzie się już w ten weekend w Parku Sybiraków.

– Podczas koncertu głównego wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, czy grupa Brainstorm. Zapraszamy również do fosy Zamku Lubomirskich, gdzie będzie zlokalizowany klub festiwalowy. Całe to wydarzenie to łącznie blisko 30 różnych projektów – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Następnie odbędzie się Toast Urodzinowy Tomasza Stańko (2 i 9 lipca). Po raz drugi w Rzeszowie zostanie zorganizowany festiwal „Letnie Brzmienia”. A 14 lipca kolorowym korowodem rozpocznie się XIX Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Trzy dni później zespoły, które z całego świata przyjadą do Rzeszowa, wystąpią wspólnie na koncercie galowym w Hali Podpromie.

„Atrakcje na wakacje” w Rzeszowie to także druga edycja RE:Festiwalu. W ostatni weekend lipca zagrają: T.Love, Sorry Boys, Julia Wieniawa, Bedoes czy Grzegorz Hyży.

Na zakończenie wakacji, 25-26 sierpnia, odbędzie się Rockowa Noc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej. Do września natomiast potrwa rapowy festiwal DOPE. 

Konrad Fijołek zaprasza "Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie
– Już pierwsze dni czerwca pokazują, że rzeszowianie bardzo chętnie uczestniczą we wspólnej zabawie i piknikach. Serdecznie zapraszam na wszystkie wakacyjne wydarzenia – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Na rzeszowskim Rynku będzie się działo!

W wakacje dużo dziać będzie się też na rzeszowskim Rynku, a dokładnie na Skwerze Kultury. Rzeszowskie Piwnice zapraszają na kino plenerowe, jam session czy miejskie spacery. 

Pracownicy Rzeszowskiego Domu Kultury podejmą współpracę z przedstawicielami MOPS-u, aby edukować rzeszowian poprzez zabawę. RDK zaprasza na osiedlowe pikniki, seanse pod chmurką, czy zabawy ogrodowe. Będzie też więcej miejskich potańcówek na bulwarach. Najbliższa już 8 lipca.

Teatr Maska w ramach „Atrakcji na wakacje” zaprasza w drugiej połowie sierpnia na spektakle „Pradawne Drzewo” oraz „Księżycowe Opowieści”. W Biurze Wystaw Artystycznych zaplanowano m.in. kilka wystaw oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w każdą drugą i czwartą sobotę lipca i sierpnia.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprosi m.in. na wystawę zdjęć z Nowego Jorku i warsztaty w ramach „Letniej akademii fotografii”, które poprowadzi Mariusz Forecki, wybitny fotograf, dokumentalista.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała na wakacje 2023 aż 60 wydarzeń w 15 różnych miejscach. Będą to spotkania z literaturą oraz wyjątkowymi gośćmi, którzy do Rzeszowa przyjadą w ramach trzeciego już cyklu „Ogrodów literackich”. Będą to m.in. Ilona Łepkowska, Wojciech Tochman czy Cezary Łazarewicz.

Wakacyjne propozycje Muzeum Dobranocek to m.in. konkursy plastyczne, spotkania z bohaterami bajek – zarówno dla grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych. Na koniec wakacji uczestnicy zajęć zbudują z klocków lego Bolka i Lolka, którzy w tym roku obchodzą swoje 60. urodziny. 

Wakacje na sportowo

Od czwartku Rzeszów gości Igrzyska Europejskie w kat. skoków do wody. Potrwają do 28 czerwca. W połowie wakacji odbędzie się 32. edycja Radu Rzeszowskiego. W dniach 10-12 sierpnia. Na początek wakacji odbędzie się koszykarska imprezy LOTTO 3×3 QUEST.  13 sierpnia w Świlczy odbędzie się turniej golfowy. 

Katarzyna Pawlak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznała, że wsparcie dotacja na wydarzenia kulturalne wyniosła ok. 1 milion 200  tys. zł dla fundacji i stowarzyszeń. Z tych pieniędzy skorzystali m.in. organizatorzy Carpathia Festival czy Festiwalu Organowego.

– Jeśli ktoś codziennie chciałby w czymś uczestniczyć, to dajemy taką możliwość – zapowiedziała.

Szczegółowy kalendarz wakacyjnych imprez w Rzeszowie wraz z informacjami na ich temat będzie dostępny na stronie internetowej www.erzeszow.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin