Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Weekend dla seniora w Muzeum Regionalnym

Plakat na imprezę dla seniorów
Instytucje kultury w sposób szczególny zachęcają seniorów do skorzystania z ich oferty już w najbliższy weekend. (Fot. MKiDN)

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli bierze udział w corocznym wydarzeniu pn. Weekend dla seniora, które organizowane jest w instytucjach kultury w całej Polsce.

W piątek, 29 września i niedzielę, 1 października Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na bezpłatny wstęp na swoje wystawy czasowe i w Galerii Malarstwa A. Karpińskiego. W te dni będzie także obowiązywał bilet specjalny w cenie 1 zł w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

– W niedzielę 1 października o godz. 15.00 zapraszamy do udziału w zwiedzaniu z przewodnikiem wystawy czasowej „Wytnij po lasowiacku. Od tradycji do inspiracji”. Kuratorka Elżbieta Skromak opowie o wycinankach i dawnym zdobnictwie wiejskich wnętrz w regionie lasowiackim, ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Nadsania. W tym dniu dla naszych gości specjalna promocyjna cena najnowszej publikacji pokonferencyjnej „Dolne Nadsanie. Problematyka tożsamości i dziedzictwa kulturowego mikroregionu dolnosańskiego”.

Także w niedzielę, 1 października w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli odbędą się ciekawe aktywności dla całych rodzin.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin