Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

To będzie 62. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Bilety i program

Na zdjęciu laureatka 16. Międzynarodowego konkursu Skrzypkowego im. H. Wieniawskiego, Hina Maeda. (Fot. Radosław Kazimierczak)

Tegoroczna 62. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie rozpocznie się 6 maja i potrwa aż do 4 czerwca 2023r. Inauguracja odbędzie się w sali balowej łańcuckiego zamku. W tym roku organizatorzy zaskakują nietuzinkowym programem. 

Na początek tegorocznego festiwalu w Łańcucie melomani posłuchają  „La serva padrona” Giovanniego Battisty Pergolesi w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej i Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona.

17 maja będzie okazja zobaczyć Berlin Piano Trio, w składzie Nikolaus Resa – fortepian, Krzysztof Polonek – skrzypce i Katarzyna Polonek – wiolonczela.

Dzień później w Filharmonii Podkarpackiej widzowie będą mogli dopieścić swoje uszy i oczy słuchając oraz podziwiając operę „Kopciuszka” Gioacchino Rossiniego. W roli tytułowej wystąpi Daria Proszek (mezzosopran). Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Karpaty na Widelcu już na majówkę. Robert Makłowicz powróci do Rzeszowa

21 maja w Łańcucie zaprezentuje się laureatka 16. Międzynarodowego konkursu Skrzypkowego im. H. Wieniawskiego, Hina Maeda. Natomiast 17 maja w filharmonii zaśpiewa chór The Nazareth Collage Chamber Singers.

19 maja w Rzeszowie odbędzie się show „Opera meets Broadway”, usłyszymy najbardziej znane utwory z musicali czy operetek, wystawianych w Nowym Yorku m.in. z „West Side Story”.

26 maja, wystąpi pianista Mihai Diaconescu, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej.

27 maja o godz. 19 w Filharmonii Podkarpackiej pojawi się Tanita Tikaram. To wielokrotnie  nagradzana piosenkarka i autorka piosenek, posiada jeden z najbardziej charakterystycznych głosów na świecie i przeżywa obecnie swój renesans.

Na scenie zobaczymy znanych małego ekranu Kacpra Kuszewskiego i Paulinę Holtz. (Fot. materiały prasowe)

28 maja w Łańcucie będzie okazja zobaczyć przedstawienie „Pani Pylińska i sekret Chopina”. Zabiorą oni widza w 90-minutową czarującą podróż do pięknego i zachwycającego Paryża. W rolach głównych Kacper Kuszewski („M jak Miłość” i Paulina Holtz (znana z serialu „Klan”). 

3 czerwca odbędzie się widowisko „„”Discovery & Movie”. To niezwykły projekt skomponowany i zaaranżowany przez Pawła Steczka – muzyka i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, założyciela zespołów Button Hackers, Medulla, Stechek. Podczas wyjątkowej opowieści o tajemnicach skrywanych przez Morze Czerwone usłyszymy utwory, które zostały napisane specjalnie dla Discovery Channel do serialu „Flota Duchów”. Lektorem będzie Krystyna Czubówna. Na zakończenie w Muzeum Zamku w Łańcucie wystąpi Artur Ruciński (baryton).

Bilety dostępne zarówno w kasie biletowej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie , jak i na stronach internetowych www.festiwallancut.pl oraz www.filharmonia.rzeszow.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin