REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Karpaty na Widelcu już na majówkę. Robert Makłowicz powróci do Rzeszowa

Rober Makłowicz w ferworze gotowania na scenie rzeszowskiego Rynku. Tak było podczas pierwszej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Miłośnicy kulinarnego celebryty Roberta Makłowicza, nie muszą czekać do jesieni, aby znowu zobaczyć go w Rzeszowie. Jak podaje Estrada Rzeszowska, festiwal Karpaty na Widelcu powraca już w maju.

Pierwsza edycja Karpat na Widelcu odbyła się jesienią 2022 roku i cieszyła się sporą popularnością rzeszowian. W tym roku festiwal odbędzie się szybciej, bo już podczas Majówki. Połączy siły ze świętem Paniagi.

W trakcie kilku dni pełnych imprez i wydarzeń odbędzie się też Jarmark Karpacki, który rozpocznie się już 1 maja i potrwa do 3 maja. Ostatniego dnia odbędzie się festiwal Karpaty na Widelcu. Kilkunastu restauratorów przygotuje festiwalowe dania, do kupienia w atrakcyjnej cenie. Cały dochód z tego trafi do Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i zostanie przeznaczony na szkolenia dla  uczniów.  Restauratorzy chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą wysyłać swoje zgłoszenia  na adres gastro@karpatynawidelcu.pl   do końca marca.

Skąd zmiana terminu z jesieni na wiosnę i ograniczenie do jednego dnia? Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Rzeszowa tłumaczy to zajętością Roberta Makłowicza, który we wrześniu nie „wcisnąłby” Rzeszowa w swój pełen zajęć grafik.

– Oprócz tego zadecydowały kwestie finansowe – tłumaczy zredukowanie festiwalu do jednego dnia rzeczniczka.

Co ciekawe, zmieni się też miejsce kulinarnego święta, bo skupi się głównie przy fontannie multimedialnej.

– Chcemy przez to ożywić różne przestrzenie Rzeszowa – zachęca Marzena Kłeczek-Krawiec.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin