Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

„Sami swoi. Początek” podbili serca widzów. W premierowy weekend film zobaczyło ponad 220 tysięcy widzów!

 Kargul i Pawlak w nowej odsłonie.(Fot. Jarosław Sosiński/Mat. prasowe Next Film)

Perypetie Karguli i Pawlaków na nowo rozgrzały serca widzów. Film „Sami swoi. Początek” w gwiazdorskiej obsadzie, w premierowy weekend przyciągnął do kin ponad 220 tysięcy widzów!

Wygląda na to, że strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie do projektu Artura Żmijewskiego, który podejmując się pracy nad prequelem jednego z pomników polskiej kinematografii, tym razem pojawił się nie przed, a za kamerą. Opowieść o młodości Kargula i Pawlaka jest jego debiutem fabularnym w roli reżysera i to debiutem udanym, na co uwagę zwracają nie tylko widzowie, ale również krytycy.

– Trochę się bałem, ale niesłusznie, bo film „Sami swoi. Początek” okazał się filmem udanym.(…) Powinniśmy się ucieszyć, że wyszło, że ta opowieść pasuje do znanej już historii – powiedział Tomasz Raczek w wideorecenzji na kanale You Tube.

„SAMI SWOI. Początek” reż. Artur Żmijewski, prod. 2024 – wideorecenzja Tomasza Raczka

Recenzenci chwalą scenariusz filmu „Sami swoi. Początek”, który wyszedł spod pióra Andrzeja Mularczyka, twórcy wszystkich części kultowych już produkcji o Pawlakach i Kargulach. Podkreślają jednak, iż to właśnie dzięki sprawnej reżyserii Artura Żmijewskiego opisana kilkadziesiąt lat temu historia zrozumiała jest dla współczesnego widza.

Krytycy pochwał nie szczędzą również Adamowi Bobikowi, który kreując własną postać Władysława Pawlaka umiejętnie wplątał w nią elementy, którymi ponad pół wieku temu zachwycał również Wacław Kowalski.

O czym jest film?

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.   

 Kadr z filmu „Sami swoi. Początek”.(Fot. Jarosław Sosiński/Mat. prasowe Next Film)

Obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz  Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka)

„Sami swoi. Początek” | oficjalny zwiastun

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin