REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 grudnia 2023

Częściowe wyniki wyborów do Sejmu na Podkarpaciu. To nadal bastion PiS

Kolejka głosujących w komisji wyborczej w Tarnobrzegu.
Na razie pewne jest jedno – w wyborach parlamentarnych 2023 padł frekwencyjny rekord. Ich oficjalne wyniki poznamy prawdopodobnie we wtorek. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Na Podkarpaciu wybory do Sejmu zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu wyborczym nr 23, rzeszowsko-tarnobrzeskim, policzono 60 procent głosów. 54,60 z nich dostała partia Jarosława Kaczyńskiego. W okręgu nr 22, przemysko-krośnieńskim, również zwycięża PiS z 61,1 proc.

W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, wg danych z godz. 10.30, drugie miejsce zajęła Koalicji Obywatelska (15,17 proc.), a trzecie – 11,90 proc. – przypadło Trzeciej Drodze.

Czwarta lokata przypadła Konfederacji – 9,77 proc. Najsłabszy wynik uzyskały: Nowa Lewica (4,63 proc.), Polska Jest Jedna – 2,44 proc. i Bezpartyjni Samorządowcy – 1,49 proc. głosów.

W okręgu krośnieńsko-przemyskim PiS ma 61,1 procenta

W drugim podkarpackim okręgu, krośnieńsko-przemyskim, z danych na godz. 10.30 wynika, że triumf również odniosło ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Na PiS zagłosowało tu 61,1 procent uprawnionych do głosowania.

W tym przypadku drugie miejsce z 12,8 procentami przypadło Trzeciej Drodze. Koalicja Obywatelska znalazła się na podium z trzecim miejscem – 10,67 proc., a czwarte zajęła Konfederacja z 8,92 procentami. Również i w tym okręgu słaby wynik zanotowała Nowa Lewica z 3,5 procentami.

Szóste miejsce przypadło Bezpartyjnym Samorządowcom (2,44 procent) i ostatnie Ruchowi Dobrobytu i Pokoju (0,44 proc.).

Nowa Lewica bez posłów z Podkarpacia?

Gdyby te wyniki się utrzymały po ogłoszeniu wyników ze stu procent obwodów głosowania, to w okręgu nr 23 PiS miałby 10 posłów, a Koalicja – 2 posłów, zaś Trzecia Droga również dwóch, a Konfederacja miałaby jednego. Nowa Lewica byłaby pozbawiona reprezentanta w Sejmie.

W okręgu nr 22, gdyby były już znane wyniki ze stu procent obwodów głosowania i utrzymały się na poziomie tym z 30 procent obwodów, to do Sejmu dostałoby się 8 osób z PiS-u, z Trzeciej Drogi – jedna osoba, a Koalicja Obywatelska pozyskałaby również jednego posła. Konfederacja miałaby jedną osobę, a Nowa Lewica ani jednego posła.

W Rzeszowie PiS z niewielką przewagą

Mamy też dane PKW z 44 procent komisji w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia PiS póki co ma niewielką przewagę. Wygrywa z 33,5 procentami głosów. KO ma w Rzeszowie 30,26 procent, Trzecia Droga – 14 procent, Konfederacja – 9,49 proc. a Nowa Lewica – 8,41 proc.

Na dwóch ostatnich pozycjach są Polska Jest Jedna z 2,38 proc. głosów i Bezpartyjni Samorządowcy, którzy mają 1,96 proc.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin