REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Paweł Bartoszek jednak wystartuje. Faul na początek wyścigu do Senatu

Adam Dziedzic, szef podkarpackiego PSL, przed siedziba komisji wyborczej w Rzeszowie.
Adam Dziedzic, szef PSL na Podkarpaciu, z zadowoleniem pokazuje protokół z zarejestrowania Pawła Bartoszka, jako kandydata do Senatu. (Fot. archiwum)

– Wybory parlamentarne są jak sport – mówi dla Super Nowości Adam Dziedzic, szef podkarpackiego PSL, komentując oburzające jego zdaniem opóźnienie w rejestracji kandydata Trzeciej Drogi do Senatu Pawła Bartoszka. – Jak zbyt późno wystartujesz, masz mniejsze szanse na zwycięstwo.

– Przez niesprawiedliwe działanie Okręgowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie startujemy tydzień później – kontynuuje Adam Dziedzic. – Ale w tym biegu wyborczym biegniemy razem z Pawłem Bartoszkiem aż do zwycięstwa. Determinacja naszego kandydata, osób udzielających mu poparcia były bardzo wielkie. Mamy najmocniejszego kandydata w tej stawce i wierzymy w jego wygraną! – dodaje wyraźnie zadowolony, że 12 września 2023 r. OKW uznała odwołanie za zasadne.

Komisja wyborcza odmówiła rejestracji

Paweł Bartoszek to były starosta tarnobrzeski. Jest kandydatem Trzeciej Drogi, która w ramach paktu senackiego wystawiła go do walki o fotel senatora z okręgu 54. Okręg ten obejmuje Tarnobrzeg oraz powiaty leżajski, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski.

Bartoszek zmierzy się tu z kandydatką PiS, Janiną Sagatowską. Aż do wtorku nie było to jednak pewne. OKW w Rzeszowie odmówiła bowiem jego rejestracji.

– Kuriozalnym powodem było stwierdzenie przez OKW, że złożone przez nas upoważnienie „nie zostało opatrzone własnoręcznym podpisem pełnomocnika wyborczego”. Faktycznie, był to podpis elektroniczny – przyznaje Adam Dziedzic. – W odwołaniu zaznaczyliśmy, że w przypadku uznania, że zgłoszenie miało wady, OKW powinna wezwać do ich usunięcia. A OKW tego nie uczyniła, co uniemożliwiło uzupełnienie braku formalnego i zarejestrowanie naszego kandydata.

Odwołanie komisja uznała za zasadne, a Paweł Bartoszek 15 października powalczy o głosy w wyborach do Senatu.

Paweł Bartoszek, kandydat opozycji do Senatu
Paweł Bartoszek (drugi z lewej) dzięki niezwykłej mobilizacji jego znajomych, przyjaciół i całej opozycji z północnego Podkarpacia, zebrał ponad 3000 podpisów w niecałe 48 godzin. (Fot. FB/Paweł Bartoszek)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin