REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 1 października 2023

Paweł Bartoszek jednak wystartuje. Faul na początek wyścigu do Senatu

Adam Dziedzic, szef podkarpackiego PSL, przed siedziba komisji wyborczej w Rzeszowie.
Adam Dziedzic, szef PSL na Podkarpaciu, z zadowoleniem pokazuje protokół z zarejestrowania Pawła Bartoszka, jako kandydata do Senatu. (Fot. archiwum)

– Wybory parlamentarne są jak sport – mówi dla Super Nowości Adam Dziedzic, szef podkarpackiego PSL, komentując oburzające jego zdaniem opóźnienie w rejestracji kandydata Trzeciej Drogi do Senatu Pawła Bartoszka. – Jak zbyt późno wystartujesz, masz mniejsze szanse na zwycięstwo.

– Przez niesprawiedliwe działanie Okręgowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie startujemy tydzień później – kontynuuje Adam Dziedzic. – Ale w tym biegu wyborczym biegniemy razem z Pawłem Bartoszkiem aż do zwycięstwa. Determinacja naszego kandydata, osób udzielających mu poparcia były bardzo wielkie. Mamy najmocniejszego kandydata w tej stawce i wierzymy w jego wygraną! – dodaje wyraźnie zadowolony, że 12 września 2023 r. OKW uznała odwołanie za zasadne.

Komisja wyborcza odmówiła rejestracji

Paweł Bartoszek to były starosta tarnobrzeski. Jest kandydatem Trzeciej Drogi, która w ramach paktu senackiego wystawiła go do walki o fotel senatora z okręgu 54. Okręg ten obejmuje Tarnobrzeg oraz powiaty leżajski, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski.

Bartoszek zmierzy się tu z kandydatką PiS, Janiną Sagatowską. Aż do wtorku nie było to jednak pewne. OKW w Rzeszowie odmówiła bowiem jego rejestracji.

– Kuriozalnym powodem było stwierdzenie przez OKW, że złożone przez nas upoważnienie „nie zostało opatrzone własnoręcznym podpisem pełnomocnika wyborczego”. Faktycznie, był to podpis elektroniczny – przyznaje Adam Dziedzic. – W odwołaniu zaznaczyliśmy, że w przypadku uznania, że zgłoszenie miało wady, OKW powinna wezwać do ich usunięcia. A OKW tego nie uczyniła, co uniemożliwiło uzupełnienie braku formalnego i zarejestrowanie naszego kandydata.

Odwołanie komisja uznała za zasadne, a Paweł Bartoszek 15 października powalczy o głosy w wyborach do Senatu.

Paweł Bartoszek, kandydat opozycji do Senatu
Paweł Bartoszek (drugi z lewej) dzięki niezwykłej mobilizacji jego znajomych, przyjaciół i całej opozycji z północnego Podkarpacia, zebrał ponad 3000 podpisów w niecałe 48 godzin. (Fot. FB/Paweł Bartoszek)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Jedynka Super Nowości z 29 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin