REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Polityk Konfederacji z zarzutami. Prokuratura: to Jacek Ć. był autorem wpisów

Jacek Ć, rzeszowski polityk Konfederacji
Jacek Ć. twierdzi, że wpisy są wynikiem włamania na jego konto. Prokuratura ma inne zdanie na ten temat. (Fot. FB)

Dowody zebrane przez warszawską prokuraturę wykazały, że do telefonu Jacka Ć. nikt się nie włamał. To on sam nawoływał do „odżydowienia, najlepiej cyklonem B” parlamentu i Senatu oraz groził, że podłoży bombę w Sejmie.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Szymon Brenna, rzeszowski polityk Konfederacji – Korony Polskiej Jacek Ć. usłyszał w sobotę prokuratorskie zarzuty. Są one wynikiem antysemickich wpisów jakie pojawiły się na jego koncie w portalu X.

Antysemickie wpisy posła Konfederacji

Ć. odnosił się w nich do zdarzenia z 12 grudnia, kiedy to jego partyjny kolega poseł Grzegorz Braun, zgasił gaśnicą chanukie, zapaloną w budynku Sejmu RP w trakcie obchodów Święta Poświęcenia.

W pierwszym wpisie sugerował, że: „należy ODŻYDOWIĆ polski Sejm, polski Senat i Pałac Prezydencki! Jak najprędzej usunąć ŻYDÓW i Chanukiję!”. Na pytanie jednego z internautów jak to zrobić odpisał, że: „Najlepiej Cyklonem B”.

Następnie opublikował kolejny wpis: „Jutro o godz. 16:01 w Kancelarii Sejmu wybuchnie BOMBA. Menora chanukowa wyleci w powietrze wraz z zapalającymi. To będzie MEGA wydarzenie”.

Twierdził, że to włamanie

Jacek Ć. dzień później twierdzi, że wpisy były „wynikiem włamania na jego konto” i poinformował, że zgłosił sprawę organom ścigania.

– Wpisy te nie zostały zamieszczone przeze mnie, a były wynikiem nielegalnego wtargnięcia nieznanych osób na mój profil po wcześniejszym złamaniu zabezpieczeń – napisał w oświadczeniu wysłanym do naszej redakcji.

Dodał, że całą sytuację odbiera jako „perfidny i zorganizowany atak na partię Konfederacja, zmierzający do zniszczenia jej działaczy poprzez doprowadzenia do skompromitowania w oczach opinii publicznej”.

Mimo iż stanął w obronie swej „macierzy”, ta odcięła się od niego jednoznacznie. Jak podkreśla rzeczniczka partii – Ć. nie jest członkiem Konfederacji i został wykluczony z Korony Polskiej.

– Sprawą powinny się zająć organy ścigania – komentowała Ewa Zajączkowska-Hernik.

Prokuratura: to Jacek Ć. był autorem wpisów

Prokuratura nie dała wiary tłumaczeniom Ć. Został zatrzymany w czwartek przez policję, a w sobotę usłyszał zarzuty.

– Czynności dowodowe wykonano w kilkanaście godzin. Włącznie z badaniem zatrzymanego u Jacka Ć. telefonu komórkowego dowodzą, że to on był autorem tych wpisów – przekazała prokuratura.

Jacek Ć. po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów w Warszawie usłyszał dwa zarzuty.

Pierwszy z nich ma związki z wywołaniem fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Sejmu RP (art. 224a k.k.). Drugi dotyczy publicznego pochwalenia przestępstwa. Chodzi tu o wpis pochwalający antysemickie zachowanie posła Brauna (art. 255 § 3 k.k.).

Podejrzany złożył w sprawie wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec Jacka Ć. dozór policji połączony z obowiązkiem stawiennictwa w wyznaczonej jednostce oraz zakazem kontaktowania się ze świadkami. Grozi mu osiem lat więzienia.

_____

PRZECZYTAJ TEŻ: Nepotyzm w szeregach PiS, Marek Kuchciński zatrudnił dzieci znajomych w KPRM

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin