REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Jacek Ćwięka zatrzymany przez policję. Prokuratura bada wpis o bombie w Sejmie

Konferencja prasowa Korony Polskiej, przemawia Jacek Ćwięka, w tle stoi Grzegorz Braun
Jacek Ćwięka to rzeszowski działacz Korony Polskiej, ugrupowania posła Grzegorza Brauna (po lewej), które wraz z Konfederacją tworzy koło poselskie w Sejmie. (Fot. FB/Jacek Ćwięka)

Mieszkaniec Rzeszowa, były kandydat do Senatu z ramienia Konfederacji i Korony Polskiej Jacek Ćwięka, został zatrzymany przez policję. Chodzi o wpis, który pojawił się w jego mediach społecznościowych. Miał w nim grozić, że w Sejmie wybuchnie bomba.

Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdził w piątek (15 grudnia), że policja zatrzymała Ćwięka, w związku rzekomym podłożeniem ładunku wybuchowego w okolicach Sejmu.

– Prowadzimy zaawansowane czynności w tej sprawie – informuje podinsp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy komendanta stołecznego Policji.

Mają one zweryfikować czy Ćwięka jest odpowiedzialny za wypis, czy – tak jak twierdzi – doszło do włamania na konto.

Faszystowskie wpisy polityka Konfederacji
Platforma X zablokowała konto Jacka Ćwięka po tym jak pojawiły się na nim faszystowskie hasła.

Haniebne wpisy na X Jacka Ćwięki

Jacek Ćwięka to rzeszowski działacz Korony Polskiej, ugrupowania posła Grzegorza Brauna, które wraz z Konfederacją tworzy koło poselskie w Sejmie. Po skandalicznym zachowaniu Brauna, gdy ten gaśnicą zgasił świece chanukowe w parlamencie, Ćwieka zaczął go bronić.

Na jego koncie w portalu X pojawiły się haniebne wpisy: „należy ODŻYDOWIĆ polski Sejm, polski Senat i Pałac Prezydencki! Jak najprędzej usunąć ŻYDÓW i Chanukiję!”. Na pytanie jednego z internautów jak to zrobić odpisał, że: „Najlepiej Cyklonem B”.

Następnie na jego koncie opublikowano kolejny wpis: „Jutro o godz. 16:01 w Kancelarii Sejmu wybuchnie BOMBA. Menora chanukowa wyleci w powietrze wraz z zapalającymi. To będzie MEGA wydarzenie”.

To było włamanie?

Działacz Konfederacji, po kilkunastu godzinach od tych publikacji zamieścił w internecie nagranie zarejestrowane pod jednym z rzeszowskich komisariatów. Jak tłumaczy – ktoś włamał mu się na konto.

– Stanowczo oświadczam, iż nie jestem ich autorem. Wpisy te nie zostały zamieszczone przeze mnie, a były wynikiem nielegalnego wtargnięcia nieznanych osób na mój profil po wcześniejszym złamaniu zabezpieczeń – napisał też w oświadczeniu wysłanym do naszej redakcji.

Dodał, że cała sytuację odbiera jako „perfidny i zorganizowany atak na partię Konfederacja, zmierzający do zniszczenia jej działaczy poprzez doprowadzenia do skompromitowania w oczach opinii publicznej”.

Konfederacja odcięła się od rzekomych gróźb Ćwieka. Jak podkreśla rzeczniczka partii – nie jest on członkiem Konfederacji. Wykluczono go też z Korony Polskiej.

– Sprawą powinny się zająć organy ścigania – komentuje Ewa Zajączkowska-Hernik, rzeczniczka Konfederacji.

Rzeszowska policja potwierdza, że prowadzi postępowanie w sprawie włamania na konto. Równolegle prowadzona jest jednak sprawa w Warszawie. Ćwięka nie usłyszał jeszcze zarzutów.

_____

ZOBACZ TEŻ: Konfederacja ma przyjaciół w Niemczech, to antypolska partia AfD

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin