REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Wybory 2023. Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Sejmu z Podkarpacia

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, rozpoczyna kampanię wyborczą
Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych zapowiedział start w wyborach do Sejmu z listy Polska2050 i PSL. Kandydata na posła wspierali mieszkańcy gminy, wśród nich sołtysi, urzędnicy i strażacy OSP. (Fot. Adam Bardziński)

Trzecia Droga przedstawia kandydatów do Sejmu i Senatu w wyborach parlamentarnych 2023. Jedynkami z Podkarpacia są Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, i Adam Dziedzic, wójt Świlczy.

Po listach Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy, swoich kandydatów do Sejmu i Senatu ujawniła Trzecia Droga, czyli polityczny sojusz Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponoć ułożyć ich łatwo nie było.

Romowicz, Sobieraj i Ludwiczak

Największą gwiazdą podkarpackich list jest niewątpliwie Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, słynący ze swoich antypatii do rządzących, a szczególnie Przemysława Czarnka, ministra edukacji. Zajmie „jedynkę” w okręgu nr 22, czyli krośnieńsko-przemyskim.

Tuż za nim na liście znajduje się doktor nauk medycznych Dariusz Sobieraj, radny sejmiku wojewódzkiego z PSL. Trójka to Magdalena Ludwiczak z Polski 2050.

– Głos kobiet musi być słyszany w polityce – pisze na Facebooku Bartosz Romowicz.

Dziedzic, Burkiewicz i Korycki

W okręgu nr 23, a więc rzeszowsko-tarnobrzeskim, o fotel posła, ubiegać będzie się Adam Dziedzic, wójt gminy Świlcza i szef PSL na Podkarpaciu.

Kolejne miejsce trafiło do Elżbiety Burkiewicz z Mielca reprezentującej Polskę 2050. A trzecie do Sylwestra Koryckiego, sekretarza regionu partii Szymona Hołowni.

Do Senatu w okręgu nr 54 (Stalowa Wola) Trzecia Droga wystawiła Małgorzatę Zych, która jest…. liderką tarnobrzeskiej Konfederacji.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin