REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Kacper Lesiak, reprezentant Polski w skokach do wody: śmiało możemy myśleć o medalu

Kacper Lesiak wystartuje wraz z Aleksandrą Błażowską podczas mistrzostw Europy w Belgradzie w nowej konkurencji – trampoliny 3 metrowej synchron mix. (Fot. FB KWS Stal Rzeszów)

Rozmowa z Kacprem Lesiakiem, reprezentantem Polski i Stali Rzeszów w skokach do wody.

SKOKI DO WODY

– Myślami już zapewne jesteście na Mistrzostwach Europy w Belgradzie, które dla was rozpoczną się już za kilka dni

– Zgadza się, jesteśmy już na ostatnim etapie naszych przygotowań przed Mistrzostwami Europy. Praca idzie bardzo dobrze, więc już z niecierpliwością czekamy na wyjazd.

– Razem z Andrzejem Rzeszutkiem będziecie rywalizować w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej. Co jeszcze?

– Oprócz tego ja będę startował również indywidualnie z trampoliny 3-metrowej oraz 1-metrowej.

– Z tyłu głowy wciąż jest nadzieja na wyjazd igrzyska olimpijskie? Trener Andrzej Kozdrański uprzedzał, że będzie ciężko uzyskać kwalifikacje, tym bardziej że względy sportowe nie będą decydujące…

– Niestety tutaj matematyka wchodzi w grę, a system kwalifikacji na igrzyska jest troszeczkę specyficzny. Jesteśmy pierwszą rezerwową parą zaraz za czołówką, czyli pierwszą ósemką. Czekamy z niecierpliwością, aczkolwiek raczej nastawiamy się na walkę na Mistrzostwach Europy, a nie na czekaniu na szansę na igrzyska, która może się nie nadarzyć.

– Czyli odcinacie się raczej od tej myślenia o Paryżu?

– Myślę, że my sobie dosyć szybko z tym poradzili. Nie ma czasu na takie myślenie podczas sezonu. Mieliśmy cały sezon przed sobą, więc żeby go dobrze przepracować to raczej musieliśmy być skupieni na tym co jest tu i teraz. Raczej więc powoli myślimy już o następnym sezonie, albo o tych zawodach, na które teraz jedziemy.

– Co będzie celem dla tak doświadczonych zawodników w Belgradzie?

– Myślę, że naszym celem będzie jak najwyższa lokata, tak samo jak każdego z zawodników tam startujących. Sądzę, że śmiało możemy myśleć o medalu, zwłaszcza w synchronie. Ten sezon pokazuje, że potrafimy się co zawody wysoko plasować. Oby tak było dalej i czekamy na wyniki.

– Występ podczas ostatniego nPucharu Świata również może być dobrym prognostykiem.

– Tak naprawdę mamy za sobą trzy bardzo solidne i stabilne starty. Na trzech Pucharach Świata cały czas wysokie lokaty i pierwsza ósemka, czy szóstka. Tam tak naprawdę to cały świat był. Z Europy zostały dwie, może trzy pary. Zobaczymy, ale na pewno będziemy walczyć.

– Po mistrzostwach w Belgradzie przyjdzie zatem pora na odpoczynek i wakacje?

– Powiedzmy, że wakacje, chociaż raczej razem z Robertem Łukaszewiczem będziemy normalnie brali udział w przygotowaniach olimpijskich. Jeszcze będą dwa wyjazdy, także my będziemy cały czas jeszcze w formie i cały czas będziemy w gazie. Sezon zakończymy bodajże końcem lipca.

(Fot. Rafał Myśliwiec)

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Kozdrański, trener kadry: mamy najlepszy obiekt i zawodników w Polsce

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin