REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Mistrzostwa Polski Fit Kid. Kolejny triumf rzeszowskiego Sokoła

W rzeszowskich zawodach udział wzięło ponad 400 zawodnicze i zawodników, którzy przez dwa dni prezentowali swoje umiejętności.

Ponad 400 zawodników z 17 klubów w całej Polsce wzięło udział w III mistrzostwa Polski Fit Kid. Rozegrane zostały w hali rzeszowskiego ROSiR-u. W zawodach, będących jednocześnie eliminacjami do tegorocznych mistrzostw Europy w hiszpańskim Alicante, z bardzo dobrej strony pokazali się przedstawiciele Fit Kids Academy TG Sokoła Rzeszów.

FITNESS GIMNASTYCZNY

W mistrzostwach Polski nasz region reprezentowało 6 klubów:

  • Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie,
  • Akrobatyka Fit Kids Przemyśl,
  • Acro-Gym Rzeszów,
  • Przystanek Gimnastyka Rzeszów,
  • AkroMielec
  • oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Malawie.

Dwudniowa impreza uświetniła dwa jubileusze. Pierwszy związany z 25-leciem powstania Międzynarodowej Federacji Fit Kid (International Fit Kid Division). I drugi z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego, którego pokłosiem było powstanie pierwszego polskiego klubu sportowego (Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w 1867 r.).

Zawodnicy rzeszowskiej Fit Kids Academy najlepsi

W rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, w punktacji medalowej najlepiej wypadli gospodarze mistrzostw Polski. To zawodnicy Fit Kids Academy z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie. Pobili kolejny rekord medalowy: 17 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych krążków oraz tytuł Drużynowych Mistrzów Polski (1473 pkt.), a także tytuł Over-all Fit Kid Champion (najlepszy zawodnik mistrzostw), tym razem zdobytym przez Zuzannę Łagodę. W punktacji drużynowej na 2. miejscu uplasował się Fit Kids Przemyśl (1150), zaś na 3. TG Sokół Brodnica (980 pkt.).

W ramach mistrzostw Polski – sklasyfikowano ponadto ranking Towarzystw Gimnastycznych Sokół plasując – podobnie jak przed rokiem – na 1. miejscu TG Sokół Rzeszów, przed TG Sokołem Brodnica i TG Sokołem Malawa.

Wyróżniono także najlepszych zawodników poszczególnych gniazd, którymi z Podkarpacia okazały się Aleksandra Drabicka (Rzeszów) i Aleksandra Lubas (Malawa).

Mistrzostwa Polski Fit Kid w hali MOSiR w Rzeszowie (Fot. materiały organizatorów)

Podkarpacie fitnessową stolicą Polski

Sukcesy naszych zawodników kolejny raz potwierdzają, że Podkarpacie stało się prawdziwą fitnessową stolicą Polski. Aż 6 klubów w regionie, największa w rankingu województw liczba zawodników oraz powołań do kadry narodowej, drużynowe mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw Polski 2023 dobitnie to potwierdzają.

Przed fitnessowcami najważniejsza impreza 2023 roku, czyli mistrzostwa Europy (8 – 12 listopada).

– Mobilizujemy wszystkie siły by zebrać fundusze na wyjazd – aby godnie reprezentować Rzeszów, Podkarpacie oraz Polskę i wrócić z medalami mistrzostw Europy – mówi Grzegorz Bielec, prezes Sokoła Rzeszów.

_____

Fit Kid, zwany fitnessem gimnastycznym, to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie. Bardzo prężnie rozwija się również w Polsce a za sprawą podkarpackich klubów – z powodzeniem również i w naszym regionie. Adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży, choć uczestniczą w nim również dorośli. Dyscyplina opracowali ćwierć wieku temu węgierscy naukowców i trenerzy aby zapewnić wszechstronny i maksymalnie zdrowy rozwój cech motorycznych dziecka od 4 roku życia. Efektem ma być utrzymanie maksymalnej sprawności w wieku dorosłym i senioralnym. System oparto na ćwiczeniach gimnastyki, akrobatyki, fitnessu, tańca, elementów show i ekspresji ruchowej.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin