REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Jakub Stupnicki, koszykarz OPTeam Energia Polska Resovia: to był dobry pokaz, że potrafimy wygrać mecze

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Koszykarze OPTeam Energia Polska Resovia pokonali po emocjonującym meczu Polonię Warszawa 100:95, wygrywając od dawien dawna końcowkę, co jest w tym sezonie piętą Achillesową rzeszowian.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

– Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa i to się dla nas najbardziej liczy. Nie jesteśmy jeszcze w najlepszej sytuacji. Uważam, że teraz czekają nas bardzo trudne mecze. Chcemy złapać ten rytm wreszcie. Może to był taki kamień milowy, żebyśmy mogli trochę odetchnąć. Trenujemy, pracujemy i mam nadzieję, że to był taki dobry pokaz, że potrafimy wygrać mecze – mówił Jakub Stupnicki, rozgrywający OPTean Energia Polska Resovii i podkreślił, że nie łatwo było zatrzymać kluczową postać Polonii Warszawa, Amerykanina Jalena Sullingera.

– Do końca był liderem swojego zespołu, ale ciężko go było przede wszystkim zatrzymać. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. Super zmienia tempo, jest bardzo szybki i ma niesamowity rzut. Przygotowaliśmy się na niego bardzo mocno. Nieważne kto wchodził, kto go krył, miał go bardzo mocno naciskać. Właśnie tak jak teraz było w końcówce, że nie miał siły. I wydaje mi się, że to się nam udało- stwierdził Stupnicki, który liczy, że jego zespół złapie wreszcie zwycięską serię. – Ta wygrana była nam bardzo potrzebna i mam nadzieję, że przyjdą teraz kolejne. Chcemy wygrać teraz jak najwięcej meczów – zakończył Stupnicki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przełamanie i wygrana końcówka OPTeam Energia Polska Resovii

Udostępnij

FacebookTwitter