Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 26 października 2024

Druga porażka z rzędu Muszynianki Sokoła i… znów kontuzje

Drugiej porażki z rzędu, a trzeciej w sezonie doznali koszykarze Muszynianki Sokoła. Ekipa z Łańcuta przegrała w Inowrocławiu z zespołem Qemetica Noteci. Znów jednak trener Dariusz Kaszowski nie mógł skorzystać z pełnej kadry, a pod koniec meczu urazu nabawił się wracający po kontuzji, Filip Małgorzaciak.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Do zespołu z Łańcuta powróci ostatnio chorujący Mateusz Kaszowski i pauzujący pięć meczów ze względu na kontuzję barku Filip Małgorzaciak. Zabrakło natomiast Mateusza Bręka i Marcina Kowalczyka (ten drugi był z zespołem w Inowrocławiu) ale nie pojawił się na boisku. Kontuzje tez w znacznym stopniu ograniczyły rotację szkoleniowcowi z Łańcuta, choć początek meczu był w wykonaniu gości obiecujący. W I kwarcie po siedmiu punktach z rzędu prowadzili 22:17. Odpowiedź gospodarzy była piorunująca – 12:0 i Noteć wyszła na prowadzenie 29:22 i nie oddała go już do końca meczu. Na przerwę miejscowi zeszli z 17 punktową zaliczką, a stracone aż 65 „oczek” w ciągu dwudziestu minut chluby ekipie z Łańcuta nie przynosi. Z 48 pkt gości do przerwy aż 30 było autorstwa duetu Mateusz Kaszowski/Filip Małgorzaciak. Po przerwie przez chwilę zespół trenera Kaszowskiego ruszył do odrabiania strat. Zbliżyli się na dystans ośmiu punktów (59:68), ale na więcej rywali już nie pozwolili i znów kontynuowali skuteczną egzekucję. W połowie IV kwarty gospodarzy mieli już 19 „oczek” przewagi, a w szeregach gości po dwóch faulach techniczne boisko opuścił Mateusz Kaszowski. Na domiar złego w końcówce meczu kolejnego urazu nabawił się Filip Małgorzaciak i nie dograł już do końca. Łańcucianie mieli przewagę pod koszami (40-33 w zbiórkach) ale popełnili aż 19 strat przy zaledwie 6 rywalach, a w tej sytuacji ciżeko jest myśleć o zwycięstwie.

KSK Qemetica Noteć Inowrocław – Muszynianka Sokół Łańcut 97:80 (31:29, 34:19, 18:15, 14:17)

KSK Qemetica Noteć: Washington 22 (1×3, 14 a.), Malesa 10 (1×3, 3 p.), Robak 20 (3×3), Sobiech 5, Rompa 2 oraz Filipiak 6 (3 as.), Marcinkowski 6 (2×3), Stańczuk 0, Harris 8 (2×3, 6 zb.), Ulczyński 15 (2×3, 3 zb.), Samolak 0, Orłowski 3 (1×3).

Trener Przemysław Łuszczewski.

Sokół: Kaszowski 22 (6×3, 6 a., 5 s.), Małgorzaciak 17 (1×3, 3 s.), Puchalski 3 (1×3), Kędel 4 (5 zb., 3 s.), Faye 18 (1×3, 14 zb.) oraz Kłaczek 2 (6 zb.), Kulis 0, Czerwonka 3 (1×3), Stupnicki 11 (3 3.).