Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 3 lipca 2024

LOTTO 3×3 Quest w Solinie

(fot. PZKosz.)

Premierowy turniej cyklu LOTTO 3×3 Quest w Solinie zakończył się sukcesem ekipy ISETII SK Store, która w finałowym starciu pokonała ekipę HK Ziomki JS INVEST 21:17 i wywalczyła awans do turnieju finałowego, który zaplanowany został na dni 10-11 sierpnia na katowickim Rynku.

KOSZYKÓWKA. 3×3

SETIA SK Store wystąpiła w składzie: Marcin Wieluński, Damian Cechniak, Krystian Koźluk i Jan Pilszczuk. W emocjonującym finale pokonali HK Ziomki JS INVEST 21:17 (Mateusz Żebrok, Michał Spinczyk, Miłosz Żebrowski, Szymon Wąsik). W meczu o III miejsce turnieju w Solinie Camaro Zamość (Michał Jankowski, Patryk Stankowski, Przemysław Wrona, Marek Nieścior) pokonało Young Slam Drinkers (Kamil Barnuś, Szymon Magdziak, Miłosz Ziółkowski, Maciej Jezierczuk) 21:14.

LOTTO 3×3 QUEST to cykl turniejów, które mają na celu wyłonić najlepsze drużyny w Polsce, w koszykówce 3×3 w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet. Polski Związek Koszykówki wzorem lat ubiegłych wraz z lokalnymi promotorami organizuje cykl turniejów LOTTO 3×3 QUEST. Jest to cykl rozgrywek w którego skład wchodzi nie więcej niż 20 turniejów kwalifikacyjnych w każdej kategorii oraz turniej finałowy.

W ubiegłym roku triumfowała ekipa Isetia 3×3 Warszawa (Krystian Koźluk, Damian Cechniak, Jan Piliszczuk, Michał Wojtyński), która w wielkim finale pokonała Legię LOTTO 3×3 Warszawa (Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Mariusz Konopatzki, Piotr Niedźwiedzki), 19:11. Z brązowych medali cieszyli się koszykarze LOTTO 3×3 Warszawa (Przemysław Zamojski, Adrian Bogucki, Szymon Rduch, Mateusz Bierwagen). Tegoroczna trasa LOTTO 3×3 QUEST jest już dziewiątą edycją Mistrzostw Polski 3×3, która swój debiut miała w 2015 roku. Wówczas rozegranych było pięć turniejów kwalifikacyjnych, a także turniej finałowy.

Cykl LOTTO 3×3 QUEST ma status Mistrzostw Polski w kategoriach OPEN. Zwycięzca turnieju finałowego uzyskuje tytuł Mistrza Polski. Zwycięzca finałowej rywalizacji w kategorii OPEN Mężczyzn będzie reprezentował Polskę w turnieju FIBA 3×3 World Tour Masters w Debreczynie (Węgry) w dniach 31 sierpnia – 1 września 2024 r.

W Rzeszowie turniej męski i kobiecy odbędzie się 29 czerwca.

Rejestracja odbywa się poprzez platformę FIBA 3×3.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rzut za trzy skończył czterdzieści lat. „Trójka” może zmienić wszystko (WIDEO)