REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Młynarski wraca do Sokoła Łańcut, Tarnawski zagra w Krośnie

Koszykarz Kacper Młynarski wraca do gry w Sokole Łańcut.
Kacper Młynarski wraca do Sokoła Łańcut. (Fot. archiwum)

Kacper Młynarski po 9 latach wraca do Sokoła Łańcut. 31-letni skrzydłowy (202 cm) jest wychowankiem Resovii, a ostatni sezon grał w Starcie Lublin (śr. 5,3 pkt 37,6 proc skuteczności z gry).

Młynarski w barwach łańcuckiego Sokoła grał w I lidze w sezonach 2012-2014, a później kolejnymi jego klubami był zespoły z ekstraklasy m.in. Siarka Tarnobrzeg, Anwil Włocławek, AZS Koszalin Polpharma Starogard Gdański (prowadził ją obecny trener Sokoła Marek Łukomski) czy Spójnia Stargard.

– Kacper to doświadczony zawodnik, od dziesięciu lat niezmiennie na parkietach ekstraklasy. Mieliśmy okazję pracować już razem i wiem, co może dać naszej drużynie. Znam jego mocne i słabe strony, a po gorszym indywidualnie sezonie w Lublinie z pewnością będzie chciał pokazać się jak najlepiej. Niewątpliwie będzie to duże wsparcie dla nas na pozycjach 3-4. Wysoki, grozi rzutem, rozciąga grę i biega do kontry, liczę, że wpasuje się szybko w naszą drużynę – mówi szkoleniowiec Sokoła.

W jego zespole z ub. sezonu nie zagrają Przemysław Wrona (Miasto Szkła Krosno), Mateusz Bręk (OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów) i Delano Spencer.

SOKÓŁ ŁAŃCUT

  • Rozgrywający: Corey Sanders (USA), Marcin Nowakowski
  • Rzucający obrońcy: Mateusz Szczypiński, Bartosz Czerwonka,
  • Skrzydłowi: Kacper Młynarski, James Eads III (?)
  • Środkowi: Adam Kemp (USA)
  • Trener: Marek Łukomski

Kolejny nowy gracz w Krośnie

Nowym graczem Miasta Szkła został Klaudiusz Tarnawski. Te mierzący 183 cm gracz (rozgrywający/rzucający obrońca) jest wychowankiem Niedźwiadków Przemyśl.

W ubiegłym sezonie Tarnawski grał w II lidze w zespole Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki. Tarnawski jest siódmym nowym graczem w ekipie Miasta Szkła Krosno po Aleksandrze Griszczuku (syn dobrze znanego z polskich parkietów Igora – legendy Anwilu Włocławek), Patryku Stanowskim, Przemysławie Wronie, Szymonie Sobiechu, Szymonie Jaworskim i Radosławie Trubaczu.

Z krośnieńskim klubem kontrakt przedłużył rozgrywający reprezentacji Polski (U20) Hubert Łałak oraz Michał Jankowski, Maksymilian Zagórski i Dariusz Oczkowicz.

MIASTO SZKŁA KROSNO

  • Rozgrywający: Hubert Łałak, Patryk Stankowski, Dariusz Oczkowicz
  • Rzucający obrońcy: Michał Jankowski, Radosław Trubacz, Szymon Jaworski, Klaudiusz Tarnawski
  • Skrzydłowi: Maksymilian Zagórski, Szymon Sobiech, Aleksander Griszczuk
  • Środkowy: Przemysław Wrona
  • Trener: Edmunds Valeiko (Łotwa)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin