REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Pożegnanie z ekstraklasą w Łańcucie już bez Gomeza

Terrell Gomez przeniósł się z Łańcuta do Francji (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Dziś o godz. 20.30 Muszynianka Domelo Sokół zmierzy się z Tauron GTK Gliwice. Będzie to pożegnalny mecz w ekstraklasie dla zespołu z Łańcut przed własną widownią.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

Zespół z Łańcuta po porażce w poprzedniej kolejce w Dąbrowie Górniczej definitywne już stracił szanse na utrzymanie i po dwóch sezonach gry w najwyższe klasie rozgrywkowej w przyszły będzie występował na jej zapleczu. W sytuacji, że degradacja zespołu z Podkarpacia jest już nieunikniona, Terrell Gomez poprosił o rozwiązanie kontraktu i przeniósł się do Francji do grającego w Pro B League (odpowiednik polskiej 1 ligi) zespołu Orleans Lorient Basketball.

W I rundzie zespół z Łańcuta wygrał w Gliwicach 100:87. Kluczową postacią zespołu Tauron GTK jest Joshua Price, najskuteczniejszy grac Orlen Basket Ligi (śr.21,3 pkt) ale z powodu kontuzji nie zagra już do końca sezonu. Ważnymi ogniwami zespołu z Gliwic są m.in. Kadre Gray (śr. 16, 1 pkt i 8,9 asysty na mecz), Koby McEwen (13,4 pkt) oraz były gracz Miasta Szkła i ulubieniec krośnieńskiej publiczności Chris Czerapowicz (11,8 pkt). Szwed występował w Polsce w sezonie 2016/2017 – wtedy dla ekipy Miasto Szkła zdobywał średnio 17,7 punktu, 6,9 zbiórki i 1,6 asysty. Był wówczas jedną z gwiazd ligi. To głównie dzięki jego dobrej postawie Miasto Szkła awansowało do półfinału Pucharu Polski w warszawskiej hali Arena Ursynów. Jego dobra gra zaowocowała przenosinami właśnie po PP  do Hiszpanii (MoraBanc Andora, Monbus Obradoiro, UCAM Murcia).

PRZECZYTAJ TEŻ: Rzut za trzy skończył czterdzieści lat. „Trójka” może zmienić wszystko (WIDEO)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin