REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Mateusz Bręg przechodzi z Sokoła Łańcut do Resovii

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

29-letni skrzydłowy Mateusz Bręk w sezonie 2023/2024 bronić będzie barw II ligowej OPTeam Stolaro Resovii. Ten mierzący 192 cm ostatnio reprezentował barwy Rawlplug Sokoła. Z łańcuckim zespołem w sezonie 2021/2022 wywalczył awans do Energa Basket Ligi, w a kolejnym był startowym graczem ekipy beniaminka, która zajęła dwunaste miejsce.

W ekstraklasie Bręk miał śr. 2,5 pkt, ale jego atutem była defensywa i efektowne wsady (Podczas Suzuki Pucharu Polski 2023 w Lublinie wystąpił w konkursie wsadów) W I lidze w brawach Rawlplug Sokoła notował śr. 9,1 pkt. Wcześniej grał w II lidze w barwach Rycerzy Rydzyna oraz pierwszoligowym Biofarm Basket Poznań.

Klub z Rzeszowa Mateuszem Brękiem interesował się jeszcze w trakcie minionego sezonu. W ekipą „Bieszczadzkich Wilków” wcześniej umowy przedłużyli Wojciech Wątroba, Adrian Warszawski, Tomasz Krzywdziński i Dawid Zaguła (przechodzi rehabilitację). OPTeam Stolaro Resovia zamierza zgłosić zespół do rozgrywek III ligowych, a prowadzić go będzie asystent trenera Łukasza Lewkowicza, Grzegorz Wiśniowski. W rozgrywkach juniorskich (U17) resoviacy wystawią też dwie drużyny, które będą oparta na młodych graczach Wilków Rzeszów i AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Sokół Łańcut dopina budżet

Z kolei w Rawlplug Sokole Łańcut trwa dopinanie budżetu no kolejny sezon, od którego uzależniony jest strat zespołu w Energa Basket Lidze i budowa zespołu. Jak na razie ważne kontrakty mają trener Marek Łukomski oraz rozgrywający Marcin Nowakowski i center Adam Kemp.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin