Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Aleksandra Szczygłowska: dalej jem to samo na śniadanie

Aleksandrą Szczygłowską, libero reprezentacji Polski i Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

Rozmowa z Aleksandrą Szczygłowską, libero reprezentacji Polski i Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

– Po tym brązowym medalu Ligi Narodów dużo się w życiu Aleksandry Szczyglowskiej zmieniło?

– Dalej jem to samo na śniadanie więc nie za dużo (śmiech). Może trochę więcej ludzi rozpoznaje, ale to tak delikatnie. Ja się bardzo cieszę, że była częścią tego wyniku, bo był to ogromny jednak sukces po tak długim czasie bez medalu. Jestem bardzo zadowolona, że mogę tu być i utrzymać się jak najdłużej. Ciężko pracujemy i staramy się coś budować z tą drużyną.

– Jakiś dłuższy urlop był po Lidze Narodów?

– Dokładnie pięć dni wolnego, więc króciutkie bardzo wakacje i później spotkaliśmy się w Spale i zaczęłyśmy przygotowania. Dołączyło do nas kilka dziewczyn i razem próbujemy teraz zbudować może nie coś nowego, ale dodać czegoś czego może wcześniej brakowało i spróbować wykorzystać to w jakiś sposób. A co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Aleksandra Szczygłowska: poczułyśmy smak zwycięstwa

– Po raz drugi ogrywacie w tym sezonie reprezentację Turcji, który nie tak dawno wygrała Ligę Narodów. Widać, że potencjał w zespole jest ogromny…

– Myślę, że gdzieś tam powoli zaczynamy się zgrywać i fajnie to wygląda. Poczułyśmy ten smak zwycięstwa i teraz chcemy w to brnąc bo myślę, że ta drużyna na to zasługuje. Ciężko pracujemy i widać teraz tego efekty. Więc mam nadzieję, że tak zostanie.

– Jak pani wspomniała kilka siatkarek, których nie było w Lidze Narodów dołączyło do zespołu, przez co ta konkurencja jest jeszcze wyższa…

– Zgadza się, ale konkurencja konkurencją bo wszystkie nas to dopinguje. Ciężej się pracuje ale z korzyścią bo każda z nas podnosi poprzeczkę kolejnej koleżance. Dla nas zatem są to same plusy, a dla przeciwniczek nie koniecznie bo są nowe osoby, które trzeba rozpracować, a naprawdę dużo wnoszą do gry. Dla nas dobrze dla rywalek gorzej.

Aleksandra Szczygłowska: jestem do zadań specjalnych

– Raz pojawia się pani na boisku jako przyjmująca, a raz jako już libero…

– Jestem do zadań specjalnych (śmiech).

– Przed wami mistrzostwa Europy, a później kwalifikacje olimpijskie. Która z tych imprez będzie ważniejsza?

– Na pewno oba turnieje dadzą nam dużo. Jeśli myślimy o igrzyskach to dla nas ważniejsze będą kwalifikacje. Myślę, że na pewno nie podjedziemy do mistrzostw Europy jakoś „lekceważąco” bo taki turniej też może bardzo dać.

– Nasłuchuje pani co się dzieje w Developresie BELLA DOLINA Rzeszów?

– Tak i bardzo mi się podoba zespół jaki mamy. Czy mocniejszy czy słabszy pokaże sezon ale jestem pewna, że sztab zrobił wszystko co mógł, żeby popracować i poukładać ten zespół tak jak trzeba. Ja się nie mogę już doczekać ale najpierw z kadrą trzeba jeszcze dokończyć bardzo ważną robotę.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin