REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Anna Obiała, środkowa PGE Rysic Rzeszów: Sylwester w autokarze

– Sylwester będzie w autokarze, bo będziemy wracać z meczu z Kalisza. Żadnych tam bali, będziemy w dresach i potraktujemy to jak domówkę – mówi Anna Obiała, środkowa PGE Rysic Rzeszów (Fot. TAURONLiga)

Rozmowa z Anną Obiałą, środkową PGE Rysic Rzeszów po zwycięstwie 3-1 w meczu Ligi Mistrzyń z Asterix AVO Beveren

LIGA MISTRZYŃ, TAURON LIGA

– W konfrontacji z zespołem z Belgii byłyście zdecydowanym faworytem, ale w meczu tego widać aż tak nie było…

– Nie określiłabym nas zdecydowanymi faworytkami, bo w Lidze Mistrzyń, każdy zespół jest wymagającym rywalem. Nie można z góry założyć, kto wyjdzie z grupy, a kto nie ma na to szans. Te rozgrywki cechują się jakby całkiem innymi warunkami i nie można przyjść na mecz z założeniem wygramy zdecydowanie w trzech krótkich setach.

– Z każdym zespołem w LM trzeba walczyć tak jakby był to najlepszy zespół. To, że przegrałyśmy z drużyną z Belgii seta nie oznacza, że się rozkojarzyłyśmy bo rywalki naprawdę fajnie grały. To że drugiego seta wygrałyśmy w miarę gładko nie oznaczało, że w kolejnym będzie podobnie. Rywalki na nas naskoczyły co skutkowało przegraną, ale uważam, że 3-1 to też dobry wynik.

– Generalnie jednak w tym meczu było dużo było nierównej gry...

– U nas to tak troszkę wygląda, że początki mamy dosyć słabe, ale potem staramy się nadrabiać. Niekiedy właśnie to nadrabianie powoduje, że w końcówkach setów nam zabraknie i przegrywamy, bo nie zdążymy dogonić.

– Myślę jednak, że spotkanie z mistrzem Belgii miałyśmy w miarę pod kontrolą, zwłaszcza kiedy przycisnęłyśmy zagrywką. Nie miałyśmy zbyt wielu błędów w serwisie, ale udało się ich odciągnąć od siatki zmuszając do gry na wysokiej piłce.

Spotkanie w Stuttgarcie będzie kluczowe

– Po czterech rozegranych meczach macie na koncie trzy zwycięstwa i osiem punktów ale nie jest to jeszcze gwarantem awansu do II rundy.

– Przed nami dwa spotkania. Liczymy na pewno na punkty z zespołem z Niemiec i to spotkanie w Stuttgarcie będzie kluczowe.

– Mecze z niżej notowanymi zespołami pokazują, że waszym największym problemem jest koncentracja, co widać po wysoko wygranym secie w kolejnym pojawiają się kłopoty…

– Zawsze ciężej się wraca, bo jak się wygrywa sety z dużą przewagą to się jest w takim gazie, rytmie, że potem jest jakby pauza i trzeba w niego wejść na nowo.

– Przeciwniczki mają szansę zacząć na nowo z jakby czystą kartą. Więc może nie jest to tyle, że brak koncentracji ale pewien rodzaj wybicia z rytmu. Może dlatego to tak wygląda. Ważne jest właśnie dobrze wejść w mecz i swoją grą narzucić tempo przeciwniczkom cały czas, a nie na odwrót.

Domówka w dresach i w autokarze

– Po meczu z Asterixem Bevern klub kibica wręczył wam pokaźne pakunki z mikołajkowymi prezentami, Świata Bożego narodzenia się zbliżają, a później Sylwester, który w tym roku będzie specyficzny.

– Sylwester będzie w autokarze, bo będziemy wracać z meczu z Kalisza. Żadnych tam bali, będziemy w dresach i potraktujemy to jak domówkę. Nie ma czasu na celebrowanie, ważne, że dostałyśmy troszkę wolnego na święta i każdy zobaczy się z rodziną.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin