REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Asseco Resovia poznała rywala, będzie wyjazd nad morze

Trefl Gdańsk będzie rywalem Asseco Resovii w I rundzie play-off. (Fot. PlusLiga)

GKS Katowice pokonał 3-1 w ostatniej kolejce Bogdankę LUK Lublin, a to oznacza, że czwarta po rundzie zasadniczej Asseco Resovia zmierzy się z piątym Trefem Gdańsk. Natomiast ekipa z Lublina nie wykorzystała szansy, żeby wyprzedzić zespół z Gdańska i zakończyła rundę na szóstym miejscu.

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

W I jak i II rundzie play-off rywalizacja odbywa się na zasadzie dwumeczu. Pierwsze spotkanie rozgrywane jest u zespołu niżej sklasyfikowanego po rundzie zasadniczej. W przypadku równej liczby punktów meczowych, zwycięzcę rywalizacji wyłoni złoty set.

Asseco Resovia w Gdańsku zagra już w najbliższy czwartek o godz. 18.20, a rewanż w hali na Popdromiu w niedzielę 14 kwietnia (godz. 17.30). W rundzie zasadniczej ekipa z Rzeszowa przegrała w Gdańsku 3-1, bo w minioną niedzielę wygrać u siebie w ostatniej kolejce 3-1. – Miejsce, które zajęliśmy po fazie zasadniczej, nie ma większego znaczenia. Każdy kto znalazł się w play-offach będzie miał swoje szanse na zdobycie tytułu. My musimy do końca walczyć o ten cel. Wiemy, że będzie to trudne, ale trzeba mocno walczyć – mówi Stephen Boyer, atakujący Asseco Resovii, a trener Giempaolo Medei dodaje. – Trefl jest wymagającym rywalem i trzeba się spodziewać innych meczów niż te ostatnie w rundzie zasadniczej, ale uważam, że jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie, to powinniśmy awansować do półfinału.

W Gdańsku też liczą na grę o medale. – Myślę, że każde play-offy mają swój urok i chodzi w nich o to, żeby właśnie postawić wszystko na jedną kartę. Trzeba wyjść na boisko i zagrać na sto dwadzieścia procent. Musimy postawić wszystko na te mecze i tak też zrobimy. Do play-offów przystępujemy pełni nadziei. Dla nas jest to na razie super sezon. W rundzie zasadniczej pokonaliśmy Asseco Resovię u siebie, więc jest to jakiś plus – mówi Patryk Niemiec, środkowy Trefla.

Pary I rundy play-off

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn

Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa

Projekt Warszawa – Bogdanka LUK Lublin

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk

PRZECZYTAJ TEŻ: Cel minimum Asseco Resovii w rundzie zasadniczej zrealizowany

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin