Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Fabian Drzyzga, rozgrywający Asseco Resovii: nie jesteśmy alfą i omegą

– Nie ma co rozpaczać i nad tym się rozwodzić. Trzeba iść dalej bo wszystko pędzi. Zaraz mamy kolejne mecz w PlusLidze i Lidze Mistrzów – mówi Fabian Drzyzga, rozgrywający Asseco Resovii (Fot. CEV)

Rozmowa z FABIANEM DRZYZGĄ, rozgrywającym Asseco Resovii

LIGA MISTRZÓW

– Nie udała się inauguracja Ligi Mistrzów na Podpromiu, Francuzi aż tak bardzo was zaskoczyli?

– Na pewno grali bardzo dobrą siatkówkę i na to byliśmy uczuleni przez trenera. Mieliśmy problemy z blokiem i nie mogliśmy zatrzymać rywal. Grali francuskim stylem czyli bardzo denerwującym, cierpliwie nabijali na blok i dużo bronili.

– My bardzo średnio zagrywaliśmy. W II secie mieliśmy lekką przewagę ale końcówkę roztrwoniliśmy w własnymi błędami. Myślę, że gdzieś tutaj był kluczowy moment. Potem wróciliśmy do meczu ale większą kontrolę miała drużyna francuska. Na pewno zimny prysznic dla nas i nie możemy tak wyglądać na boisku. Musimy akceptować błędy bo siatkówka jest właśnie grą błędów, a nie myśleć, że jesteśmy alfą i omegą. Nie będzie łatwo w żadnym spotkaniu i musimy teraz odrobić te stracone punkty.

Po całej przewadze, a za chwilę po meczu

– W IV secie byliście na dobrej drodze do tie-breaku, prowadząc 21:19 ale wówczas… do końca punktowali już tylko rywale.

– No tak, trzy nasze ataki w aut i po całej przewadze, a za chwilę po meczu. Tak samo było w II secie – gdzieś mniej dokładności, jakieś nieporozumienie i traciliśmy przewagę. Ten mecz był z naszej strony bardzo nerwowy i taki niechlujny.

– Wydawało się, że mimo tej nierównej gdy będziecie w stanie doprowadzić do tie-breaka…

– Tak to wyglądało, ale rywale kilka razy mocno strzelili zagrywką, a my z kolei nie mogliśmy ich „ukuć” w tym elemencie. Nie zagrywaliśmy tak jak potrafimy, choć wiemy, że zespół francuski ma inną technikę i na pewno ciężko jest ich złamać w przyjęciu.

– Przegrywając na inaugurację zrobiliście sobie mocno pod górkę w kontekście awansu z grupy…

– Zgadza się i teraz te stracone punkty musimy gdzieś odrobić. Nie ma co rozpaczać i nad tym się rozwodzić. Trzeba iść dalej bo wszystko pędzi. Zaraz mamy kolejne mecz w PlusLidze i Lidze Mistrzów.

Trzeba po prostu grać dużo lepiej, z trochę większym uśmiechem i taką wspólną pomocą, a nie jak wspomniałem wcześniej myśleniem, że jesteśmy alfą i omegą.

Nic się nam nie należy tylko trzeba solidnie na to zapracować.

Drzyzga: myślę, że jesteśmy przygotowani

– Maraton gier rozkręcił się na dobre, od meczu przed dwoma tygodniami w Jastrzębiu do końca roku gracie praktycznie do trzy dni…

– Wiedzieliśmy o tym wcześniej, więc nie jesteśmy zaskoczeni, a przygotowani fizycznie. Mam nadzieję, że będą omijać nas kontuzje czy mini choroby, wirusy bo trochę tego teraz było.

Myślę, że jesteśmy przygotowani, głowy do góry i dalej robić swoje bo przecież na porażce w LM świat się nie kończy i trzeba wszystko wyciągnąć i podnieść z parkietu.

– Można potraktować porażkę za wypadek przy pracy?

– Takie określenie oznaczałoby mało szacunku dla zespołu Tours. Zimny prysznic i pokazanie to, że gramy w polskiej lidzie i niby jesteśmy jako kraj mistrzami Europy itd. To nie zwalnia nas z tego, żeby zasuwać i robić swoje.

Takie myślenie, że jesteśmy wyżej i nam się należy jest błędne. Nic się nam nie należy tylko trzeba solidnie na to zapracować na boisku.

Asseco Resovia w – Tours VB 1-3 (22:25, 23:25, 25:21, 21:25)

ASSECO RESOVIA: Drzyzga 1, DeFalco 7, Kochanowski 9, Boyer 22, Cebulj 13, Kłos 9 oraz Zatorski (libero), Louati 3, Bucki, Staszewski.

TOURS VB: Corić 1, Mendez 9, Parkinson 5, Drame Neto 27, Pathron 16, Nascimento Dos Santos 8 oraz Ramon (libero), Tammerau 2. Faganas, Prevert 1.

Sędziowali: P.C. Szabo-Alexi (Rumunia) i M. Medvid (Ukraina). Widzów 2600. MVP: Zeljko Corić.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin