REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Jelena Blagojević wraca do Polski

Serbska przyjmująca Jelena Blagojević wraca do TAURON Ligi. (Fot. Jakub Kofluk)

Serbka Jelena Blagojević wraca do TAURON Ligi, ale nie do Rzeszowa, gdzie występowała przez sześć sezonów.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

35-letnia przyjmująca gra w Chinach w zespole Shenzhen Zhongsai (jej zespół rywalizuje o miejsca 5-8). Rozgrywki w Azji powoli są na finiszu i Blagojević początkiem lutego mogłaby już dołączyć do jednego z polskich klubów. Na brak propozycji z TAURON Ligi nie narzeka – MOYA Radomka Radom, ŁKS Commercecon. Od zespołu mistrzyń Polski Serbka otrzymała ofertę współpracy na półtora roku, gdzie mogłaby łączyć grę ze sprawowaniem funkcji asystenta trenera Alessandro Chiappini (w grudniu ub. roku z klubu odszedł dotychczasowy II trener Adrian Chyliński).

Kontrakt do końca sezonu 2023/2024

Blagojević skłonna jest grać w Polsce, ale tylko przez okres trzech-czterech miesięcy do końca rozgrywek TAURON Ligi. W przyszłym sezonie nadal bowiem zamierza występować w lidze chińskiej. Dlatego też wszystko wskazuje, że skorzysta z oferty innego łódzkiego klubu Grot Budowlanych. W nim występuje jej rodaczka, z którą się przyjaźni – Ana Bjelica, a ta bardzo mocno zaangażowała się w ściągnięcie jej z powrotem do Polski. 35-letnia Jelna Balgojević w TAURON Lidze występować będzie tylko do końca sezonu 2023/2024.

Przypomnijmy, że pierwszy klubem Jeleny Blagojević był Chemik Police. W sezonie 2016-2017 Serbka zdobyła z nim Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Później w latach 2017-2023 reprezentowała barwy Developresu Rzeszów. Na Podkarpaciu zapisała na koncie cztery wicemistrzostwa Polski, brązowy medal, dwa Superpuchary Polski oraz Puchar Polski. Z reprezentacją Serbii zdobyła natomiast dwa mistrzostwa Europy, wicemistrzostwo oraz brąz igrzysk olimpijskich w Tokio. Przed dwoma laty zakończyła karierę reprezentacyjna ale nadal jest w kadrze w sztabie szkoleniowym.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin