Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Lider w Mielcu. Trudne zadanie beniaminka

Przed mieleckimi siatkarkami niezwykle trudne zadanie. (Fot. Archiwum)

Nie lada wyzwanie przed zespołem z Mielca. Ekipa beniaminka ITA TOOLS Stali zmierzy się w niedzielę z niepokonanym liderem BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, który podobnie jak wicelider Grupa Azoty Chemik Police ma komplet czterech zwycięstw i nie stracił nawet seta.

TAURON LIGA

W końcowej klasyfikacji sezonu 2022/2023 bielszczanki zajęły 4. miejsce i uzyskały prawo gry w europejskich rozgrywkach – w Pucharze CEV.

Nowa nazwa

Zespół w przerwie letniej zmienił nieco nazwę i aktualną jest: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. Pod koniec maja doszło bowiem do podpisania umowy, na mocy której Stowarzyszenie BKS Stal Bielsko-Biała sprzedało pakiet akcji Bialskiego Klubu Sportowego S.A. nowemu właścicielowi spółki – Zakładowi Gospodarki Odpadami S.A.

– Skoro z 14 siatkarek, które w tym sezonie będą grać u nas, dziewięć było z nami już wcześniej, to liczę na to ,iż nadal będziemy pokazywać dobrą grę – mówiła przed sezonem prezes BKS Bielsko-Biała Aleksandra Jagieło.

– W poprzednim sezonie tyle dobrego nasze dziewczyny pokazały, że dobrze by było, aby w kolejnym zajęły co najmniej to samo miejsce. Zdajemy jednak sobie sprawę, że rywalki też się wzmacniają. Dlatego ewentualnie zajęcie piątego czy szóstego miejsca w końcowej klasyfikacji też nie będzie złym wynikiem – mówi Jagieło.

Nowymi zawodniczkami w BKS są – przyjmujące: Regiane Bidias (Brazylijka, poprzednio grała w #VolleyWrocław) i Joanna Ciesielczyk (UJ-CM Solna Wieliczka), rozgrywająca Aleksandra Stachowicz (Enea Energetyk Poznań), środkowa Joanna Pacak (#VolleyWrocław) oraz reprezentanta Estonii, atakująca Kertu Laak.

Z powodu kontuzji (urazem kręgosłupa w odcinku szyjnym) operację przeszła atakująca Majka Szczepańska-Pogoda, która jeszcze przez jakiś czas nie będzie zdolna do gry.

Niezbyt dobre wspomnienia

Bielszczanki nie mają zbyt dobrych wspomnień z Mielca, bowiem w ub. sezonie uległy w 1/6 finału Tauron Pucharu Polski ekipie ITA TOOLS Stali 1-3. Tamto spotkanie rozgrywane było jednak w hali szkolnej…

ITA TOOLS STAL MIELEC – BKS BOSTIK ZGO BIELSKO-BIAŁA

NIEDZIELA, GODZ. 20.30 (transmisja Polsat Sport)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin