REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Prysły marzenia o play-off, ale utrzymanie niemal pewne

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec przegrały w Kaliszu 1-3. (fot. TAURON Liga)

Nie udał się wyjazd do Kalisza ekipie z Mielca. ITA TOOLS Stal przegrała z Energą MKS-em 1-3. Zwycięstwo zespołu z Wielkopolski zeszło na drugi plan wobec poważnej kontuzji kolana Dajany Bosković.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Nie tak dawno zespół z Kalisza stracił do końca sezonu podstawową rozgrywającą, Alicję Grabkę, która doznał kontuzji kolana i musiała przejść operację. W piątkowy wieczór natomiast poważnego urazu kolana w I secie (przy stanie 21:10) nabawiła się Dajana Bosković (siostra serbskiej atakującej, uważanej za najlepsza na świecie, Tijany Bosković). Długo nie podnosiła się z boiska, gdzie służby medyczny udzielały jej pierwszej pomocy. Nie wybiło to jednak aż tak bardzo z rytmu zespołu z Kalisza.

W trzeciej partii w ekipie z Wielkopolski na boisku za rozgrywającą Katarzynę Wawrzyniak pojawiła się Izzy Ashburn. Brak zgrania Amerykanki z resztą zespołu wykorzystały mielczanki, które poczuły szansę i w IV secie do samego końca walczyły o doprowadzenie do tie-breaka, co się jednak nie udało.

Dzięki zwycięstwu kaliszanki umocniły się na ósmym miejscu, a zespół z Mielca tym samy stracił teoretyczne szanse na grę w play-off. Celem ekipy z Podkarpacia od samego początku rozgrywek jest jednak utrzymanie. Mielczanki są bardzo blisko jego realizacji. Nad ostatnim w tabeli zespołem z Tarnowa (ten ma do rozegrania mecze u siebie z PGE Rysicami Rzeszów i UNI Opole oraz wyjazd do Radomia) mają pięć punktów przewagi. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki, a mielczanki czeka domowa konfrontacja z Metalaksem Pałacem Bydgoszcz, wyjazdowa z PGE Rysicami Rzeszów i na koniec mecz u siebie z KGHM #VolleyWrocław.

ENERGA MKS Kalisz – ITA TOOLS STAL Mielec 3-1 (25:19, 25:19, 21:25, 25:22)

ENERGA MKS: Wawrzyniak 2, Drużkowska 11, Fedorek 17, Bosković 2, Mlinar 13, Efimienko-Młotkowska 7 oraz Śliwa (libero), Kuligowska 2. Rasińska 15, Ashburn, Cygan

Trener Przemysław Michalczyk

ITA TOOLS STAL: Kucharska 3, Mucha 15, Bałucka 3, Gierszewska 14, Janković 4 Kubacka 10 oraz Pancewicz (libero), Łyduch (libero), Bryda 9, Dyduła 1.

Trener Mateusz Grabda.

Sędziowali: Ł. Szczepankiewicz iR. Pośpiech. MVP: Izabela Śliwa. Widzów: 1175.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin